Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Kolejne zmiany w "ustawie śmieciowej"

Autor admin
Data utworzenia: 23 lipiec 2015, 15:22 Wszystkich komentarzy: 0


Kolejne zmiany w "ustawie śmieciowej" Zgodnie ze zmianą ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, popularnie zwaną "ustawą śmieciową", gmina miejska jest zobowiązana do przekazania rozliczeń za odbiór "śmieci" zarządcom budynków.

W wyniku zmiany ustawy obowiązki właściciela nieruchomości wspólnej oraz właściciela lokalu, obciążają Wspólnotę Mieszkaniową albo Spółdzielnię Mieszkaniową.

Planuje się, że od 1.11.2015 r. deklaracje na odbiór odpadów mieszkańcy będą składać w Spółdzielni Mieszkaniowej, w ChZGKiM, u zarządców Wspólnot Mieszkaniowych i tam będą wnosić opłaty za śmieci. Wspólnoty Mieszkaniowe, Spółdzielnie Mieszkaniowe, ChZGKiM na podstawie złożonych deklaracji będą wnosić opłaty do Urzędu Miejskiego za wszystkich lokatorów i właścicieli mieszkających w zarządzanych nieruchomościach.

Przypominamy jednocześnie, że:

* właściciel nieruchomości (posiadacz konta ewidencyjnego) ma obowiązek złożenia deklaracji w przypadku zmian na nieruchomości w ciągu 14 dni od zaistnienia zmiany polegającej na:

- nabyciu lub zbyciu nieruchomości,

- zmiany ilości osób - urodzenie się dziecka,

- zgon członka rodziny,

- przybycie nowych lub ubycie dotychczasowych mieszkańców,

- zmiany sposobu gromadzenia odpadów z segregacją lub bez segregacji,

- zmiany adresu do korespondencji;

* właściciel nieruchomości (posiadacz konta ewidencyjnego) ma prawo dokonywania przed zaistnieniem zmiany, zmian w opłatach spowodowanych dłuższym niż 1 miesiąc przebywaniem poza nieruchomością w postaci: wyłączenia z opłat okresu wyjazdu do sanatorium, za granicę, do rodziny poza miasto Chojnów.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.