Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Kpt. Paweł Dąbrowa będzie szkolił kenijskich strażaków

Autor admin
Data utworzenia: 30 lipiec 2015, 11:20 Wszystkich komentarzy: 0


Kpt. Paweł Dąbrowa będzie szkolił kenijskich strażaków

Sześcioosobowa ekipa Polaków, przez cztery tygodnie będzie szkoliła kenijskich strażaków. Wśród nich jest kpt. Paweł Dąbrowa- Zastępca Dowódcy JRG w Chojnowie.

Szkolenia dla afrykańskich służb ratowniczych zostały zorganizowane przez fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Kenijska straż potrzebuje wparcia, gdyż brakuje wyposażenia, odpowiedniej ilości ratowników, a także systemów szkolenia, które nauczą jak postępować w sytuacjach kryzysowych. W programie przewidziane są zajęcia teoretyczne i praktyczne.

Chojnowianin swoje CV do fundacji złożył dwa lata temu. Podczas międzynarodowych konferencji poznał ludzi biorących udział w takich wyjazdach, którzy nie musieli długo przekonywać, że naprawdę warto. To nowe doświadczenie, możliwość niesienia pomocy, a także okazja do poznania kraju, ludzi i ich kultury.

Do Kenii jedzie trzech strażaków i trzech ratowników medycznych. Podzieleni na trzy dwuosobowe grupy, rozdysponowani zostaną do różnych miast. Na miejscu będą również koordynatorzy projektu, a także logistycy odpowiedzialni za bezpieczeństwo i zakwaterowanie. Paweł Dąbrowa pierwsze dwa tygodnie spędzi w miejscowości Machakos, następnie przeniesie się do Murangi- miejscowości oddalonych o ok. 89 km od stolicy kraju. Strażacy przeprowadzą szkolenia z zakresu walki z pożarami, powodziami, ratownictwa wodnego i wysokościowego, a także ewakuacji ludzi i postępowania w przypadku wypadków samochodowych. Polscy strażacy przeszkolą ok. 60 Kenijczyków.

źródło: e-legnickie.pl


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.