Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Proekologiczne działania w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

Autor Kacper Majoch
Data utworzenia: 04 styczeń 2012, 11:20 Wszystkich komentarzy: 0


Proekologiczne działania w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

Gimnazjum nr 2 jak wiadomo nie od dziś dzielnie angażuje się w sprawy ekologii i ratowania naszej planety. Bierzemy udział w różnych konkursach czy też prowadzimy zbiórki elektrośmieci.
Także w zeszłym roku (2011) kilku uczniów, tegorocznych trzecioklasistów postanowiło dalej szerzyć działania proekologiczne na terenie naszego gimnazjum i miasta.

Wszystko zaczęło się od uzyskania przez naszą szkołę certyfikatu zielonej flagi. Jest to certyfikat międzynarodowy przyznawany szkołom, które dzielnie angażują się w sprawy ratowania naszej planety.
Mieliśmy już ów certyfikat w zeszłym roku, za nasze działania został on nam przyznany również i w tym.

Tak więc po przejęciu tego certyfikatu postanowiliśmy zebrać małą grupkę ludzi , którzy wspólnymi siłami zajmą się w naszej szkole ochroną środowiska. Tym wszystkim zaopiekowała się Pani Małgorzata Potaczała - nauczycielka w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie , która pomagała i wspierała nas w całej akcji.


Pierwszym naszym celem stał się nowo ogłoszony konkurs "W kontakcie z naturą" http://www.wkontakcieznatura.pl/ Konkurs promowany w Internecie i telewizji przez producenta energii - "Enea".

Polegał on na tym że dana grupa musi wymyślić jakąś inicjatywę promującą w jakikolwiek sposób życie w zgodzie z naturą. Grupy z całej Polski miały różne pomysły od akcji zbierania zakrętek do promowania jazdy na rowerze. Liczyła się oryginalność i chęć szerzenia ekologii.

My postanowiliśmy że w naszej szkole ogłosimy konkurs na stworzenie ozdoby choinkowej i torby z materiałów , które nie były już do niczego potrzebne. Do tego grupa musiała stworzyć koszulkę , bądź napis na koszulce reklamujący swoje "dzieła".


Liczyliśmy na wyobraźnie i pomysłowość uczniów. Prace przedstawione były naprawdę różne - bałwanki z płyt cd, bałwanki z żarówek, mikołaje z waty, torby uszyte ze starych koszulek czy nawet koszulka wykonana ze starych reklamówek.

Konkurs - ten nasz wewnętrzny - przedstawiliśmy w szkolnej auli, prace konkursowe zaprezentowaliśmy przed uczniami naszej szkoły i dyrekcją . Wyłoniliśmy najlepszych.

Cale te działania łącznie z przygotowaniami, finałem czy tworzeniem prac zostały przedstawione na blogu http://www.wkontakcieznatura.pl/blog/30. Umieściliśmy tam zdjęcia z prób, relacje co robiliśmy poszczególnego dnia, dodaliśmy nawet krótkie, zmontowane filmy z prób i z samego finału. Wszystko do wglądu na powyższej stronie bloga.


Jak się okazało zajęliśmy jedną z 4 równorzędnych nagród o wartości 15 tys. zł na rzecz szkoły.
Nagroda do wykorzystania jest na szerzenie ekologii w naszej szkoły np. kupno pomocy naukowych takich jak mikroskopy czy np. stworzenie sali multimedialnej.

Uczniowie tworzący "Kapitułę Zielonej Flagi" to: Ewelina Psiuch, Martyna Duda, Pamela Pokładowska, Bartosz Gajda, Adam Kopeć, Kacper Majoch. Wyrazy wdzięczności kierujemy też do dwóch uczennic naszej szkoły: Marty Bartkowskiej i Marty Filipowicz za pomoc w naszym konkursie.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.