Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Rekordowy WOŚP w tym roku!

Autor admin
Data utworzenia: 09 styczeń 2012, 10:15 Wszystkich komentarzy: 1


Rekordowy WOŚP w tym roku!

Z każdym kolejnym rokiem zebrana gotówka przez chojnowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powiększa się. Również w tym roku padła rekordowa suma –zebrano ponad 17 tysięcy złotych!

8 stycznia 2012 r. od samego rana na ulicach naszego miasta można było spotkać wolontariuszy, którzy z uśmiechem na ustach obdarowywali przechodniów serduszkami z logiem WOŚP chętnie przyjmując do puszek datki na szczytny cel. A w tym roku pieniądze zbierane były (i wciąż są) na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą – stąd zresztą tytuł „Gramy z pompą!”.

Atrakcje chojnowskiego XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaczęły się około godziny 11:00 na parkingu Urzędu Gminy w Chojnowie. Spotkać można tam było członków miejscowego klubu quadowego – Quad-Cross Chojnów wraz z wolontariuszami. Za każde wsparcie Orkiestry chętni mogli skorzystać z niemałej atrakcji – przejażdżki na tych potężnych pojazdach. Niestety pogoda nie dopisała i zainteresowanie nie było zbyt wysokie, a szkoda.Kolejne atrakcje czekały na chojnowian o godzinie 16:00 w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji, gdzie planowane były koncerty, występy lokalnych kabaretów, wokalistów i przede wszystkim licytacja.
W międzyczasie wolontariusze WOŚP, których w tym roku nie zabrakło, dzielnie kroczyli ulicami Chojnowa szukając wsparcia na szczytny cel wśród mieszkańców. Ciężko było spotkać przechodnia bez przyklejonego do piersi czerwonego serduszka.

Tuż przed 16:00 sala widowiskowa MOKSiR zaczęła się zapełniać. Na widowni zasieli mieszkańcy Chojnowa i okolic w różnym wieku. Mimo sporej konkurencji w sąsiedniej Legnicy, gdzie wystąpiło mnóstwo gwiazd polskiej piosenki, Chojnów nie miał się czego wstydzić – zainteresowanie licytacją i występami było bardzo duże!

Imprezę zaczął młody stażem lecz bogaty w umiejętności bluesowo-rockowy zespół – Faza Blues. Godzinne granie mogło się podobać, czego przejawy słychać było z widowni. Gorący aplauz, okrzyki – Chojnów się bawił!
Tuż po godzinie 17:00 rozpoczęła się główna część wieczoru – licytacja. Kupić można było na niej wiele ciekawych rzeczy. Dyrektor MOKSiR z ogromnym wdziękiem i umiejętnościami przeprowadził licytację, na której pojawiły się m.in. ciesząca się sporym zainteresowaniem koszulka prosto od Jurka Owsiaka, kubek z logiem WOŚP, kalendarze, książki, zdjęcia, oryginalna piłka nożna, którą grać będą nasi zawodnicy na Euro 2012, płyta DVD z koncertem zespołu Kobranocka, apteczka pierwszej pomocy, odtwarzacz mp3, ekspres do kawy. Jednak największa gotówka „wpadła” dzięki biletom od Quad-Cross Chojnów na ekstremalną wyprawę z klubem i przejazd na quadach!


Licytację ubarwiały występy chojnowian. Zaprezentowały się dziewczyny z lokalnego zespołu tanecznego – Karambol, dwa kabarety – „Na czworaka” i „Byle do przodu”, soliści – Łukasz Sypień i Rafał Wyciszkiewicz. Na scenie pojawił się również quad z ekipą Quad-Cross Chojnów zachęcający widzów do zakupu biletów na przejażdżkę, co wywołało ogromną wrzawę na sali. Imprezę zamknął doskonale znany wszystkim zespół Haward.W trakcie licytacji w sali recitalowej Miejskiego Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji odbywało się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy zorganizowane przez firmę DAN-MED. Ekipa ratownicza czuwała również nad bezpiecznym przebiegiem imprezy.

Jak zostało wspomniane na początku, dzięki hojności chojnowian – jak wstępnie ustalono – udało się w tym roku zebrać rekordową kwotę 17 120,32 zł! Poza tym w puszkach znaleźć można było euro, ruble, czeskie korony, serbskie denary, węgierskie forinty, brytyjskie funty.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałego wyniku i gratulujemy sukcesu!Komentarze

"...Quad-Cross Chojnów Niestety pogoda nie dopisała i zainteresowanie nie było zbyt wysokie, a szkoda."
moim zdaniem to nie tylko pogoda kto wyznaczył im to miejsce jak by byli gdzieś przy centrum lub pod MDKiem to na pewno znaleźliby się chętni. Komu chciało się iść w tamtą część miasta. Organizatorzy dali ciała bo mogły być z tej akcji ładne pieniądze.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.