Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Niedźwiedzice najpiękniejszą dolnośląską wsią!

Autor admin
Data utworzenia: 29 sierpień 2017, 09:52 Wszystkich komentarzy: 0


Niedźwiedzice najpiękniejszą dolnośląską wsią!

Bociany przynoszą szczęście - przekonali się o tym mieszkańcy Niedźwiedzic. Ich miejscowość zwyciężyła w tegorocznej edycji konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska".

Zarówno wójt gminy Chojnów jak i mieszkańcy Niedźwiedzic nie kryją zadowolenia z werdyktu komisji konkursowej. Do konkursu stanęło 28 wsi z 20 dolnośląskich gmin; w końcowej klasyfikacji Niedźwiedzice wyprzedziły m.in. Wolimierz, Ruszów, Godzięcin, Bielawę Dolną, Osetno, czy piękną Srebrną Górę.

Niedźwiedzice wygrywając konkurs zdobyły także główną nagrodę - 6 tysięcy złotych.

Niedźwiedzice od lat promują się jako Wieś Bociana. Ptaki, które w europejskiej kulturze są odpowiedzialne za przynoszenie dzieci znaleźć możemy na każdym kroku w Niedźwiedzicach i nie przeszkadza temu fakt, że bociany w większości odleciały już do ciepłych krajów - Mieszkańcy postarali się między innymi o oznakowanie całej wsi elementami wizualnymi związanymi z bocianem – powstały witacze, kierunkowskazy, pomnik w centrum wsi, a także ścieżki edukacyjne – zaznaczyła wicemarszałek Ewa Mańkowska.

- Jestem dumny, że nagroda trafia właśnie do tak aktywnej miejscowości, którą są Niedźwiedzice. Tu prężnie działa aż dziesięć organizacji. Ciężka praca wszystkich mieszkańców została doceniona a to bardzo ważne i motywujące - stwierdził wójt Andrzej Pyrz.

Konkurs "Piękna Wieś Dolnośląska" to nie tylko wybór najładniejszej miejscowości. W ramach konkursu wybrane zostały również: najpiękniejsza zagroda, najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi oraz najlepszy start w odnowie wsi.

fot. Andrzej Owczarek / Radio Wrocław


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.