Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Stypendia dla najlepszych [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 30 sierpień 2017, 21:01 Wszystkich komentarzy: 0


Stypendia dla najlepszych [ZDJĘCIA]

Punktualnie o godzinie 17:00 w klimatyzowanej sali Domu Schrama rozpoczęła się coroczna uroczystość uhonorowania najzdolniejszych chojnowskich uczniów, w których ręce powędrowały stypendia burmistrza. Nagrodzono zarówno tych, którzy wyróżniają się w nauce, w dziedzinach artystycznych jak i w sporcie.

Osoby nagrodzone dzisiejszego popołudnia przez burmistrza dzieli sporo - chodzą często do różnych szkół, odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach, stawiają sobie inne cele. Łączy z pewnością jednak fakt, że temu co robią poświęcają mnóstwo pracy, zaangażowania i korzystają ze swoich talentów - Talent zdarza się wielu osobom, właściwie każdy z nas jest do czegoś predestynowany. Pasja, miłość - z tym czasami bywa już trudniej, nie wszyscy potrafimy w sobie tę iskierkę wzbudzić. To co jest chyba najważniejsze to ta praca - stwierdził prowadzący uroczystość Stanisław Horodecki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji.

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili opiekunowie wyróżnionych uczniów oraz dyrektorzy i nauczyciele z chojnowskich szkół.

- To uroczystość szczególna - zaznacza burmistrz Jan Serkies - Tradycją naszego miasta jest to, iż w miesiącu sierpniu wręczamy uroczyście stypendia naukowe, artystyczne, sportowe najwybitniejszym uczniom chojnowskich szkół. To dzisiejsze spotkanie jest okazją by podziękować i pogratulować wszystkim laureatom ale również podziękować rodzicom, którzy także mają swój udział w osiągnięciach swoich dzieci, podziękować babciom i dziadkom, pogratulować dyrektorom i nauczycielom.


Warto zaznaczyć, że stypendia za osiągnięcia naukowe powędrowały do osób, które w minionym roku szkolnym osiągnęły średnią: w szkołach podstawowych 5.8, w gimnazjach 5,6, i 5.4 w szkołach ponadgimnazjalnych. W przypadku stypendiów w dziedzinach artystycznych i sportowych decydowały osiągane wyniki na zawodach czy konkursach.

Przejdźmy do laureatów:

Wśród sportowców stypendia odebrali: Hanna Konarzewska, Amelia Sznajdrowicz, Anita Małek, Szymon Musiał, Sandra Traczyk, Marcel Bijak, Alicja Gałas, Michał Płomiński, Małgorzata Klatka i Eliza Laskowska, która triumfy święci nie tylko w sporcie. Reprezentantka chojnowskiego klubu LMKS SFORA dzisiejszą uroczystość opuszczała także z nagrodami za wybitne osiągnięcia i wyniki w nauce.

Wśród osób nagrodzonych za osiągnięcia w nauce znaleźli się: Hubert Kupczyński, Natalia Borowy, Eliza Laskowska, Jakub Wengrzyn, Karolina Grabiec, Michał Janusz, Wiktor Ziembowicz, Dawid Laskowski, Marta Zatwarnicka, Maciej Trzeciak oraz Marta Stachera. Wśród młodych artystów największe uznanie w minionym roku zdobyli: Marta Krasna, Adrianna Osiadacz i Gabriela Spes - triumfatorka ostatniej edycji chojnowskiego dyktanda.

Najwięcej stypendiów przyznano za wyniki w nauce. Pamiątkowe dyplomy powędrowały do: Jagody Bieleckiej, Natalii Borowy, Marcina Janickiego, Agnieszki Jakubiak, Marty Zatwarnickiej, Natalii Moskwy, Igora Górskiego, Marcina Sokołowskiego, Michała Grabana, Darii Opieli, Agnieszki Kurczak, Kacpra Rogowskiego, Sławomira Czapskiego, Julii Kałwa, Karola Madury, Aleksandry Pastyrnak, Kamili Kasprzyk, Aleksandry Cawrycz, Alicji Łopuszyńskiej, Zofii Porczak, Katarzyny Grudzień, Grzegorza Bojczuka, Jakuba Ostropolskiego, Poli Rokus, Macieja Wengrzyna, Michała Janusza, Agnieszki Miłuch, Jakuba Wengrzyna, Bogdana Wołowacza, Anity Smoleń i Piotra Lizaka.

Organizatorzy wydarzenia zadbali o odpowiednią oprawę. W części artystycznej gali zaprezentował się duet Maja Kolanoś - Damian Zyber. Uczestnicy uroczystości mieli okazję usłyszeć doskonale znane nam utwory, m.in. z repertuaru Steviego Wondera, Natalii Kukulskiej, czy Johna Lennona w jazzowej aranżacji.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.