Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Gala Kresowa „Polsko moja” już w najbliższy piątek w MOKSiR

Autor Kasia_
Data utworzenia: 06 październik 2017, 14:49 Wszystkich komentarzy: 0


Gala Kresowa „Polsko moja” już w najbliższy piątek w MOKSiR

W piątek, 6 października, o godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji odbędzie się Koncert Kresowy pt. „Polsko moja”.

Koncert organizowany jest w ramach 16. Dolnośląskich Dni Kultury Kresowej im. Zygmunta Jana Rumla, w obchody których co roku włącza się nasze miasto. Zorganizowany został przez Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy” oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu we współpracy z burmistrzem miasta Chojnów – Janem Serkiesem.

Tradycyjnie już, zanim artyści wyjdą na scenę, będziemy mieli okazję wysłuchać fascynującego wykładu Tomasza Kuby Kozłowskiego z warszawskiego Domu Spotkań z Historią, który przybliży nam kresowe realia oraz wprowadzi w klimat koncertu.

Koncert poprowadzi dobrze znana chojnowskiej publiczności Aurelia Sobczak. Na scenie zobaczymy m.in. Stanisława Górkę, Barbarę Twardosz-Droździńską, Krzysztofa Machowskiego, Adama Harana, Zdzisława Zawadkę oraz takie zespoły, jak: Wszystko w porządku, Wesołeczki, Słodka Czwórka, Podolskie Świderki oraz Podolski Kwiat.

Tegoroczne Dni Kultury Kresowej zaplanowane są na 6-15 października. W Chojnowie koncert odbędzie się już w najbliższy piątek. Spotkania oraz koncerty organizowane w ramach tego święta są okazją do wzruszającego obcowania z kulturą i sztuką tworzoną przez Polaków na byłych obszarach Rzeczypospolitej.Muzyka i pieśni zaprezentowane podczas serii koncertów kresowych przez potomków Polaków łączą serca i dusze wszystkich ludzi, wyrażają poczucie tożsamości narodowej i tęsknoty za Macierzą.

Koncert Kresowy

„Polsko moja”

piątek, 6 października

godz. 16.00

WSTĘP WOLNY


W nawiązaniu do Legnickich Dni Kultury Kresowej, w Chojnowie odbędzie się również Msza Kresowa – 15 października o godz. 10.30 w kościele pw. św. Piotra i Pawła.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.