Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Za kilka dni, do końca roku i w przyszłym roku - inwestycyjne plany chojnowskiego magistratu

Autor admin
Data utworzenia: 03 październik 2017, 12:37 Wszystkich komentarzy: 3


Za kilka dni, do końca roku i w przyszłym roku - inwestycyjne plany chojnowskiego magistratu

Rok zbliża się ku końcowi, jednak Urząd Miejski nie traci nadziei na ukończeniu w obecnym roku kilku sporych inwestycji. Zobacz, czego spodziewać możemy się w najbliższych dniach, co najprawdopodobniej zostanie wykonane do końca roku i czego spodziewać możemy się w 2018 roku.

Plany inwestycyjne zostały zaprezentowane podczas wrześniowej sesji przez burmistrza Jana Serkiesa.

W najbliższym czasie możemy spodziewać się startu czterech inwestycji. Są to:

Budowa parkingu z odwodnieniem przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji

Nowy parking powstanie na miejscu zielonego skweru przed budynkiem Domu Kultury. Do 1945 roku w miejscu tym stała narożna kamienica - Urząd Miejski zrezygnował jednak z przeznaczenia tego miejsca pod budowę mieszkaniową.

Decyzja podyktowana jest koniecznością zwiększenia w tym miejscu liczby miejsc parkingowych. O takiej potrzebie przekonują się użytkownicy budynku (zwłaszcza w czasie trwania dużych imprez), jak i mieszkańcy sąsiednich budynków, którzy nie raz byli zmuszeni przerywać ważne wydarzenia prośbą o przestawienie samochodu, tarasującego wyjazd z posesji.

Remont boiska wielofunkcyjnego przy Stadionie Miejskim

Przedmiot zamówienia obejmuje m.in.: remont nawierzchni ze sztucznej trawy, wykonanie nowych piłkochwytów, wymianę nawierzchni utwardzonych wokół boiska, montaż dodatkowej furtki (od strony przystadionowego parku), naprawę i renowację istniejącego ogrodzenia, montaż nowych bramek, koszy na odpadki czy stojaka na rowery. Ponadto boisko zostanie wyposażone w małe trybuny.

Inwestycja rozpoczęta w październiku ma zakończyć się do końca listopada.

Budowa ogrodu zabaw przy ul. generała Stanisława Maczka

Jedna z dwóch inwestycji zaplanowanych w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy Chojnowa wybrali ją spośród czterech zaprezentowanych koncepcji dla południowej części miasta. Autorem pomysłu jest Andrzej Tracz.

- Jeżeli chodzi o lokalizację placu zabaw, będziemy jeszcze rozmawiać. Nie chcemy zablokować sobie terenów pod budownictwo mieszkaniowe, a takie potrzeby w naszym mieście są - zaznacza burmistrz Jan Serkies.


Czego spodziewać możemy się do końca 2017 roku?

Oprócz wyżej wymienionych inwestycji, Urząd Miejski liczy na wykonanie do końca roku także:

Oświetlenia Parku Śródmiejskiego

Inwestycja zostanie przeprowadzona w ramach zadania "Prace konserwatorskie w obrębie zabytkowego Parku Śródmiejskiego", który mieliśmy okazję przedstawić w minionym miesiącu.

Budowa oświetlenia to pierwszy etap inwestycji. Najważniejszą zmianą w Parku Śródmiejskim ma być utwardzenie wszystkich ścieżek oraz budowa nowych ciągów pieszych. Jako, że jest to obszar wpisany do rejestru zabytków, rozmieszczenie ścieżek nawiązywać będzie do historycznego układu. Wszystkie ciągi piesze zostaną utwardzone kostką brukową. Parkowe aleje po renowacji mają swoją nawierzchnią przypominać Aleję Orła Białego w legnickim Parku Miejskim.

Oświetlenia drogowego w ulicach Słowiańska i Drzymały-Chopina

Projekt budowy oświetlenia w ciągu ulicy Słowiańskiej z połączeniem do ulicy Stefana Okrzei zakłada postawienie dziewięciu słupów oświetleniowych. Drugi z projektów dotyczy budowy oświetlenia drogowego w ciągach ulic Michała Drzymały i Fryderyka Chopina z przyłączeniem ulicy Tadeusza Kościuszki. W ramach prac zainstalowanych zostanie 10 nowych słupów oświetleniowych, z czego 7 stanie wzdłuż ulicy Drzymały, a 3 wzdłuż ulicy Chopina.

Modernizacji dachu budynku Gimnazjum nr 1

O stanie dachu Gimnazjum nr 1 informowaliśmy w minionym tygodniu - w efekcie spadających dachówek, konieczna była interwencja strażaków. Projekt zmian został zaakceptowany przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków. Inwestycja zakłada: wymianę pokrycia dachu, wymianę ołacenia połaci dachowych, remont orynnowania, wykonanie obróbek blacharskich gzymsów, koszy i kołnierzy kominów oraz wykonanie instalacji odgromowej.

oraz wymiany okien na parterze i I piętrze budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej

W ramach wrześniowej sesji Rady Miejskiej, burmistrz Jan Serkies przedstawił także plany inwestycyjne na przyszły rok - wśród nich znalazły się projekty, których nie udało się zrealizować w roku obecnym.


W 2018 roku liczyć możemy na:

- Budowę chodnika przy ulicy Kraszewskiego

- Budowę sieci wodociągowej oraz kanalizacji ogólnospławnej z przyłączami do budynków przy ulicy Kraszewskiego

- Budowę sieci wodociągowej oraz kanalizacji ogólnospławnej dla planowanego osiedla domów jednorodzinnych przy ul. Reymonta i Ogrodowej

- Budowę ulicy Reymonta wraz z oświetleniem ulicznym

- Modernizację dachu budynku obsługi Cmentarza Komunalnego w Chojnowie oraz grobowca rodziny Pospiszyl

- Budowę kładki dla pieszych na rzece Skora w ciągu ulicy Matejki - wszystkie dotychczasowe próby znalezienia inwestora kończyły się niepowodzeniem. Urząd Miejski zdecydował się na przeprowadzenie negocjacji z ogłoszeniem. Wiemy już teraz jednak, że budowy obiektu nie uda się rozpocząć w 2017 roku.


Komentarze

A co z mostem na Legnickiej? Postawili obok koparkę, wbili kilka dwuteowników i na tym koniec? Takie pozory, czy coś?
zgłoś komentarz

Panie Burmistrzu ma pan krótka pamięć objawy starzenia się szybko umykają panu ważne
sprawy.
zgłoś komentarz
Nie do końca trafiony komentarz... z tego co wiadomo, chodź nie każdy ma o tym pojęcie... ul. legnicka i most, i inne drogi wylotowe jak np. lubińska podlegają pod dolnośląską służbę dróg i kolei we Wrocławiu ... hmmm czyli oni decydują o remoncie i bieżącym stanie dróg ...
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.