Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Niedźwiedzice – najpiękniejsza dolnośląska wieś. Uroczyste podsumowanie konkursu już za nami

Autor Kasia_
Data utworzenia: 08 październik 2017, 13:21 Wszystkich komentarzy: 0


Niedźwiedzice – najpiękniejsza dolnośląska wieś. Uroczyste podsumowanie konkursu już za nami

Według dawnych wierzeń obecność bocianów w danej miejscowości przynosiłajej mieszkańcom szczęście. W prawdziwość tego dawnego przekonania z pewnością wierzą mieszkańcy Niedźwiedzic, którzy nazwali swoją miejscowość Wsią Bociana. Szczęście rzeczywiście im sprzyja, choć bez wątpienia swój sukces zawdzięczają również naprawdę ciężkiej pracy i dużemu zaangażowaniu w życie kulturalno-społeczne swojej wsi.

W tegorocznej edycji konkursu Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska Niedźwiedzice zdobyły pierwsze miejsce, pokonując 27 innych malowniczych miejscowości z Dolnego Śląska. Nagrodą główną w tym konkursie było 6000 zł przekazane na potrzeby wsi.

Niedźwiedzice od lat promują się jako Wieś Bociana. Ptaki, które w europejskiej kulturze są odpowiedzialne za przynoszenie dzieci znaleźć możemy na każdym kroku w Niedźwiedzicach i nie przeszkadza temu fakt, że bociany w większości odleciały już do ciepłych krajów. Mieszkańcy postarali się między innymi o oznakowanie całej wsi elementami wizualnymi związanymi z bocianem – powstały witacze, kierunkowskazy, pomnik w centrum wsi, a także ścieżki edukacyjne – zaznaczyła wicemarszałek Ewa Mańkowska.


- Jestem dumny, że nagroda trafia właśnie do tak aktywnej miejscowości, którą są Niedźwiedzice. Tu prężnie działa aż jedenaście organizacji. Ciężka praca wszystkich mieszkańców została doceniona, a to bardzo ważne i motywujące - stwierdził wójt Andrzej Pyrz.

7 października na boisku sportowym w Niedźwiedzicach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, podczas którego wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom wszystkich kategorii konkursowych: najpiękniejsza zagroda, najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi oraz najlepszy start w odnowie wsi.

Wręczanie nagród przeplatane było występami artystycznymi zespołów ludowych, w tym oczywiście zespołu „Przyjaciółki” z Niedźwiedzic, a także uczniów ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach. Po części oficjalnej wszyscy przybyli na to wydarzenie mieli okazję skosztować pysznych potraw przygotowanych przez organizatorów oraz uczestniczyć we wspólnej zabawie.

Na miejscu nie zabrakło takich atrakcji, jak animacje dla dzieci, stoiska i kramy laureatów konkursu, wystawy rękodzieła, prezentacje i degustacje regionalnych produktów, domowych wypieków i potraw.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnych samorządów, m.in. wicemarszałek Ewa Mańkowska, wicemarszałek Tadeusz Samborski, starosta Janina Mazur, wicestarosta Krzysztof Sowiński. Gospodarzem wydarzenia był Urząd Gminy Chojnów z wójtem Andrzejem Pyrzem na czele.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.