Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Cztery razy podium dla LMKS SFORA Chojnów

Autor LMKS SFORA Chojnów
Data utworzenia: 09 październik 2017, 09:57 Wszystkich komentarzy: 0


Cztery razy podium dla LMKS SFORA Chojnów

W minioną sobotę pięcioro zawodników Ludowego Międzyszkolnego Klubu Sportowego "SFORA" Chojnów walczyło na międzynarodowym turnieju Taekwondo Olimpijskiego w czeskim Hradec Kralove. Blisko 230 taekwondzistów z 14 czeskich i polskich klubów rywalizowało ze sobą we wszystkich kategoriach wiekowych w konkurencji Kyorugi, czyli walki sportowej.

Chojnowscy zawodnicy odnotowali swoje pierwsze walki kontrolne po wakacjach i wrócili do domu z czterema miejscami na podium. Zmagania odbywały się na elektronicznym systemie zliczania punktów EBP firmy DaeDo, z którym niestety nasi zawodnicy mają styczność praktycznie tylko na zawodach, ponieważ zakup elektronicznych ochraniaczy przerasta możliwości finansowe naszego klubu.

Do współzawodnictwa dzieci, młodzież i dorośli przygotowują się na treningach Taekwondo Chojnów​, które odbywają się na sali sportowej Gimnazjum nr 1 w Chojnowie​ w każdy wtorek i czwartek od 16:30 do 20:00.

Funkcjonowanie LMKS "SFORA" Chojnów jest możliwe dzięki zaangażowaniu i pracy jego członków oraz zawodników, a także wsparciu finansowym samorządu, sponsorów, projektów społecznych i Ministerstwo Sportu i Turystyki​ oraz udostępnieniu sali do ćwiczeń przez dyrekcję szkoły, za co w imieniu własnym i członków klubu bardzo dziękuje.

SFORA między innymi realizuje zadanie publiczne wspierania i upowszechniania kultury fizycznej zlecone przez Burmistrza Miasta Chojnowa pt. "Organizacja szkoleń sportowych, prowadzenie zajęć treningowych, uczestnictwo w lokalnych, regionalnych oraz międzynarodowych zawodach sportowych w ramach współzawodnictwa sportowego w Taekwondo Olimpijskim."

W tym roku zostaliśmy wsparci finansowo przez lokalnych przedsiębiorców takich jak APIS, KOPALNIA KRUSZYW ROKITKI i BANK SPÓŁDZIELCZY w CHOJNOWIE.

Udało się nam również uzyskać niewielką sumę z 1% podatku dzięki Fundacja Studencka Młodzi-Młodym​.

Również realizujemy program „Działaj Lokalnie​ X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce​ oraz Ośrodka Działaj Lokalnie - Fundacja Wrzosowa Kraina​ pt. "Działaj w lokalnym klubie Taekwondo.

Natomiast MSiT dofinansowuje realizację zadania publicznego ze środków finansowych Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej polegającego na rozwijaniu sportu dzieci i młodzieży w ramach Programu „Klub”, do którego LMKS "SFORA" Chojnów przystąpił.

Dzięki powyższemu wsparciu, za które jeszcze raz serdecznie dziękujemy, możemy pochwalić się następującymi wynikami naszych zawodników z ostatniego startu:

Po zwycięskiej walce półfinałowej (7-4), niestety uległa zawodniczce gospodarzy zajmując 2. miejsce Julia DOMAŃSKA kat. dzieci (2008, 2009) -39 kg

Półfinał wygrał wynikiem (8-2), a w finale przegrał jednym kopnięciem (11-13) z reprezentantem polskiego UKS Dragon zajmując 2. miejsce Franciszek OLSZEWSKI kat. dzieci (2008, 2009) -40 kg

Niestety w ćwierćfinale musiał uznać przewagę zawodnika gospodarzy zajmując 3. miejsce Karol STRUSKI kat. dzieci (2008, 2009) -27 kg

Również w tym przypadku jedno trafienie przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść przeciwnika i z wynikiem (7-9) w ćwierćfinale pozostał na 3. miejscu Ksawery OLCHOWY kat. młodzik (2006, 2007) -36 kg

Pierwszy start na zawodach okazał się wyjątkowo pouczający i bez spektakularnego sukcesu, ale z dużą dawką doświadczenia. Walka w 1/8 finału z późniejszym srebrnym medalistą tej kategorii należała do oponenta, natomiast 9 miejsce zajął Kacper HOLEWSKI kat. senior (2000+) -80 kg

Gratulacje za każdy zdobyty punkt, z przegranych wyciągamy wnioski i walczymy dalej jeszcze silniejsi. Podziękowania dla rodziców, którzy wspierali swoje pociechy podczas treningów i wyjazdu. Ogromne podziękowania dla​ Mariusza SULMY z LMKS GLADIUS Bolesławiec​ za czuwanie nad naszymi zawodnikami podczas zawodów i dobre rady podczas sekundowania.

Zapraszam do śledzenia poczynań zawodników naszego klubu oraz trzymania za nich kciuków, ponieważ już 14 października 2017 roku w Chróścinie koło Opola odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim. Impreza wpisana w kalendarz Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego​, zawody dla roczników 2006, 2007 w konkurencjach walk, poomse i dwuboju technicznego. Chojnów​ reprezentować będzie czteroosobowa drużyna, która już teraz zaciera ręce i nogi.

Instruktor LMKS "SFORA" Chojnów
Yevgen NIKITIN 2 DanKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.