Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Chojnowianie ciekawi swoich przyszłych emerytur. Spore zainteresowanie konsultacjami ZUS

Autor admin
Data utworzenia: 10 październik 2017, 14:36 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowianie ciekawi swoich przyszłych emerytur. Spore zainteresowanie konsultacjami ZUS

Chojnowianie poszukujący informacji na temat: warunków do przyznania emerytury, opłacania składek na ubezpieczenia społeczne czy prowadzenia działalności gospodarczej, mogli w dniu dzisiejszym skorzystać z usług mobilnego punktu konsultacyjnego. Przez kilka godzin na mieszkańców naszego regionu, w Urzędzie Miejskim czekały dwie doradczynie. Chętnych nie brakowało.

Mobilny punkt konsultacyjny to inicjatywa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, mająca przede wszystkim pomóc dotrzeć do mieszkańców gmin, w których nie placówek ZUS-u. Jak zaznacza Emilia Nowakowska, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji z legnickiego oddziału ZUS, powołanie specjalnych doradców, którzy pomagają klientom w sprawach emerytury, związane jest w dużej mierze ze zmianami, jakie obowiązują od października tego roku.

Zmiany dotyczą obniżenia wieku emerytalnego, który dla kobiet wynosić będzie 60 lat, natomiast dla mężczyzn 65.

Chojnów to jeden z kilku przystanków mobilnego punktu konsultacyjnego ZUS-u, który oprócz naszego miasta, odwiedził także m.in. Bolków czy Szprotawę. Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miejskim - chojnowski punkt konsultacyjny cieszył się sporym zainteresowaniem.

Mieszkańcy naszego regionu mieli okazję uzyskać informację dotyczącą prognozowanej emerytury, a także skompletować i wypełnić wniosek o emeryturę. Co więcej - z usług doradców korzystać mogli również sami przedsiębiorcy i ubezpieczeni. Mobilny Punkt Konsultacyjny pozwalał na założenie własnego konta na Platformie Usług Elektronicznych. Dzięki niemu, można mieć dostęp do danych zapisanych w ZUS w dowolnym momencie, również w domu, przez internet.

Czy podobne inicjatywy będą realizowane w przyszłości? Do współpracy pozytywnie odnoszą się zarówno burmistrz Jan Serkies, jak i przedstawiciele lokalnego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Bardzo możliwe, że z usług doradców ponownie będziemy mogli skorzystać jeszcze tej jesieni.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.