Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Święto chojnowskiej oświaty z twórczością Jacka Kaczmarskiego w tle [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 12 październik 2017, 23:10 Wszystkich komentarzy: 0


Święto chojnowskiej oświaty z twórczością Jacka Kaczmarskiego w tle [ZDJĘCIA]

12 października w klimatyzowanej sali Domu Schrama odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z zaproszenia burmistrza miasta Chojnowa skorzystali przedstawiciele lokalnych placówek oświatowych.

Październikowe święto upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Organ został powołany z inicjatywy Jego Królewskiej Mości Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku.

Dla nas, współcześnie, 14 października to święto osób zatrudnionych w placówkach oświatowych i wychowawczych - poczynając od nauczycieli, poprzez innych pracowników, kończąc na dyrekcji. Z zaproszenia burmistrza skorzystali przedstawiciele wszystkich miejskich szkół podstawowych i gimnazjów oraz Powiatowego Zespołu Szkół.

- To szczególne święto - zaznaczył burmistrz Jan Serkies, kierując podziękowania w stronę zgromadzonych w Domu Schrama przedstawicieli lokalnej oświaty - W imieniu własnym, władz samorządowych oraz wszystkich mieszkańców przekazuję na wasze ręce podziękowania i gratulacje za to wszystko co robicie na rzecz chojnowskiej oświaty. Dziękuję za pracę dydaktyczną, dziękuję za pracę wychowawczą i za znakomite wyniki w nauczaniu, jakie osiągają chojnowscy uczniowie. Dziękuję za bardzo dobre wyniki egzaminów - gimnazjalnych, maturalnych, zawodowych. Dziękuję za laureatów olimpiad, konkursów, zawodów sportowych i za to wszystko, co codziennie czynicie na rzecz chojnowskiej młodzieży.

Tradycyjnym już elementem miejskich obchodów Święta Edukacji Narodowej jest uhonorowanie - na wniosek dyrektorów - nauczycieli, nagrodami burmistrza miasta.

Wydarzenie uświetnione zostało występem Trio Łódzko-Chojnowskiego, w skład którego wchodzą Paweł Konopacki, Witold Łuczyński i Tomasz Susmęd. Artystów tych połączyła wspólna fascynacja osobą i twórczością zmarłego w 2004 roku Jacka Kaczmarskiego - poety, kompozytora i pieśniarza. W repertuarze zespołu znajdziemy zarówno utwory ich Mistrza jak i piosenki pisane do wierszy Kaczmarskiego oraz innych poetów.

Warto zaznaczyć, że występujący tego dnia na scenie Tomasz Susmęd - nauczyciel muzyki w Gimnazjum nr 1 oraz organista w chojnowskich parafiach - został uhonorowany także nagrodą burmistrza miasta.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.