Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Policja ostrzega – nie daj się oszukać!

Autor Kasia_
Data utworzenia: 13 październik 2017, 14:23 Wszystkich komentarzy: 0


Policja ostrzega – nie daj się oszukać!

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zwracają się z apelem do mieszkańców powiatu legnickiego o wzmożenie czujności w związku z pojawieniem się oszustów podających się m.in. za pracowników spółdzielni, energetyki, wodociągów czy administracji.

Przed utratą majątku mogą nas uchronić jedynie rozsądek i rozwaga oraz zachowanie ograniczonego zaufania do nieznajomych osób. Celem oszustów są głównie osoby starsze, których gościnność i naiwność wykorzystują.

Sprawcy bardzo często wykorzystują sytuacje, kiedy na drzwiach budynku lub przy mieszkaniu jest zamieszczone ogłoszenie, zawiadomienie o przeglądzie np. instalacji gazowej, elektrycznej, bądź ogrzewania. Pukają do drzwi mieszkania, podając się za pracownika administarcji, pracownika wodociągów, hydraulika. Następnie wchodzą i wspólnie z osobą przebywającą w mieszkaniu dokonują sprawdzenia rur w łazience, grzejnika itp. Wszystko po to, aby stwierdzić jakąś usterkę, zająć tym samym osobę jak najdłużej opowieściami, po to, aby inna osoba mogła wejść w tym samym czasie do mieszkania i ukraść najcenniejsze rzeczy, takie jak biżuterię, pieniądze lub inne wartościowe przedmioty – przestrzega mł. asp. Jagoda Ekiert.

Pamiętajmy zatem, aby nie wpuszczać do mieszkania nieznanych osób. Pracownicy firm sprawdzających nasze mieszkania muszą posiadać identyfikator lub upoważnienie, a my mamy prawo ich wylegitymować zanim wpuścimy ich do mieszkania.


Podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa:

1. Nigdy nie zostawiajmy otwartych drzwi domu lub mieszkania, nawet gdy wychodzimy tylko na chwilę, np. do piwnicy lub wyrzucić śmieci.

2. Nie zapraszajmy do domu osób przypadkowo poznanych.

3. Pouczajmy dzieci i domowników w podeszłym wieku, aby nie wpuszczały do mieszkania osób nieznajomych.

4. Jeśli do domu zgłaszają się osoby podające się za urzędników, pracowników OPS, itp., to przed wpuszczeniem ich do domu sprawdźmy wiarygodność tych osób. Przychodzący w uczciwych zamiarach zrozumieją naszą ostrożność.

5. Jeśli masz podejrzenia co do osób, które krążą po klatkach bloków i za wszelka cenę chcą wchodzić do środka, natychmiast powiadom o tym Policję.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.