Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Ratowali i uczyli ratować w Powiatowym Zespole Szkół [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 17 październik 2017, 11:32 Wszystkich komentarzy: 0


Ratowali i uczyli ratować w Powiatowym Zespole Szkół [ZDJĘCIA]

Uczniowie chojnowskich szkół, przedstawiciele dyrekcji i strażacy z Rokitek wzięli udział w organizowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy biciu rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcja trwała przez pół godzinyna boisku przy ulicy Wojska Polskiego.

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, organizując wspólne bicie rekordu chce pokazać całej Europie, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się podstawowych czynności ratujących życie, czyli uciśnięć i wdechów na fantomach przekazanych przez WOŚP.

Dzieci z Chojnowa zaprezentowały się doskonale. W akcji brali udział jednak nie tylko uczniowie.

- W 2013 roku w półgodzinnym ustanowieniu rekordu na terenie całego kraju wzięło udział aż 83 111 osób z 1132 instytucji. W 2014 było z nami 67 396 osób. W 2015 roku w biciu rekordu wzięło udział 980 instytucji oraz 92 049 osób, które korzystały z 5 411 fantomów! W 2016 roku udział w próbie zadeklarowało ponad 85 000 osób. W 2016 pobiliśmy Rekord Polski - w największej lekcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej uczestniczyło łącznie 16 557 osób. W całym wydarzeniu wzięło udział 66 745 - informuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Nad prawidłowym przebiegiem bicia rekordu czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Rokitek, którzy również włączyli się w bicie rekordu.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.