Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Nasz powiat wspomoże poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy

Autor admin
Data utworzenia: 19 październik 2017, 10:46 Wszystkich komentarzy: 0


Nasz powiat wspomoże poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy

10 tysięcy złotych z kasy powiatu legnickiego powędruje na konto powiatu chojnickiego. Taką decyzję podjęli radni podczas ostatniej sesji Rady Powiatu.

Pieniądze mając pomóc w usuwaniu skutków nawałnic, które w nocy z 100 na 12 sierpnia przetoczyły się przez nasz kraj. Jak czytamy w komunikacie opublikowanym przez starostwo - Przekazane środki są wyrazem solidarności pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego.

Dzięki uchwale Zarząd Powiatu mógł podpisać umowę finalizująca przekazanie dotacji, w całości przeznaczonej na pokrycie kosztów usuwania skutków nawałnicy na drogach poszkodowanego powiatu. Straty materialne w gospodarstwach domowych, jak również infrastrukturze publicznej we wspomaganym powiecie liczone są w milionach złotych.

Wsparcie udzielone powiatowi chojnickiemu, to jeden z wielu przykładów solidarności pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego. Kilka miesięcy temu informowaliśmy o wsparciu finansowym, jakie udzielone zostało gminie Złotoryja przez miasto Chojnów i gminę Chojnów. Prowadzona wówczas zbiórka miała na celu zapewnienie pomocy poszkodowanym w wyniku pożaru budynku w podzłotoryjskiej Nowej Ziemi.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.