Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Rusza coroczna akcja "ZNICZ". Policja zadba o bezpieczeństwo w okolicach cmentarzy i nie tylko

Autor admin
Data utworzenia: 24 październik 2017, 15:32 Wszystkich komentarzy: 1


Rusza coroczna akcja "ZNICZ". Policja zadba o bezpieczeństwo w okolicach cmentarzy i nie tylko

Za ponad tydzień dzień Wszystkich Świętych i co za tym idzie - wzmożony ruch wokół chojnowskiej nekropolii. Ulice: Złotoryjska, Parkowa, Wojska Polskiego czy Jana III Sobieskiego to na początku listopada prawdziwy tor przeszkód. O bezpieczeństwo w tym miejscu zadba policja - rusza bowiem coroczna akcja "Znicz".

Funkcjonariusze policji będą czuwać nad bezpieczeństwem osób poruszających się po drogach oraz odwiedzających miejsca spoczynku najbliższych.

Z dniem Wszystkich Świętych łączą się nie tylko utrudnienia komunikacyjne. Tłok na cmentarzach sprzyja złodziejom. - W tym szczególnym okresie we wzmożone działania na rzecz bezpieczeństwa zaangażowani będą również policjanci z pionów prewencji i kryminalnego. Funkcjonariusze patrolować będą okolice cmentarzy i terenów przykościelnych. Zwiększonym nadzorem policjanci obejmą także dworce kolejowe i autobusowe, oraz komunikację zbiorową - czytamy w komunikacie legnickiej policji.

Policja przypomina o zachowaniu bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą więcej pieniędzy, niż potrzebujemy. Nie nośmy dokumentów, pieniędzy, kluczy czy przedmiotów wartościowych, w reklamówkach, otwartych dużych kieszeniach odzieży. Portmonetki, portfele, telefony i karty bankomatowe, a także klucze – należy schować w zamykanej wewnętrznej kieszeni ubrania.

Nie pozostawiajmy przy nagrobkach swojego mienia bez należytego nadzoru. Czasem wystarczy chwila naszej nieuwagi np. oddalenie się od miejsca pochówku po wodę do kwiatów lub odejście ze śmieciami do kosza, aby stać się ewentualną ofiarą kradzieży.


Komentarze

Czyli jak zawsze będą cały dzień stali w Okmianach koło sklepu? :D
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.