Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

KaroLina i biały wąż podsumowały projekt "Od bajki do bajki" [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 26 październik 2017, 15:05 Wszystkich komentarzy: 0


KaroLina i biały wąż podsumowały projekt "Od bajki do bajki" [ZDJĘCIA]

Karolina - dla przyjaciół Lina - i biały wąż podsumowały realizowany od kwietnia do listopada przez Miejską Bibliotekę Publiczną i chojnowskie placówki oświatowe projekt "Od bajki do bajki", który miał na celu promowanie polskiej literatury dla dzieci. W spotkaniu zorganizowanym w sali widowiskowej Domu Kultury wzięły udział dzieci z chojnowskich przedszkoli oraz uczniowie miejskich szkół.

Scenariusz przedstawienia "KaroLina i biały wąż" powstał w oparciu o teksty pisane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 4, podczas warsztatów prowadzonych przez pisarkę Joannę M. Chmielewską.

Przygotowaniem spektaklu zajęła się Barbara Słotwińska. Na scenie mieliśmy okazję zobaczyć młodych aktorów z zespołu teatralnego "Czwórka" ze Szkoły Podstawowej nr 4. Przed publicznością zgromadzoną w Domu Kultury zaprezentowali się: Aleksandra Andreasik, Dominik Chaczko, Wiktor Cieśla, Alicja Gerak, Dominika Hołda, Laura Janczyńska, Kaja Krakowska, Wiktoria Łuczkowiec, Martyna Myszograj, Jakub Pacuła, Wojciech Smoczyński oraz Mateusz Tucholski

Dzisiejsze spotkanie miało na celu podsumowanie prowadzonego od kwietnia do listopada projektu "Od bajki do bajki", w ramach którego odbyły się m.in.: warsztaty pisania bajek, zajęcia czytelnicze, spotkania autorskie z pisarzami oraz konkurs plastyczny. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

W ramach podsumowania ogłoszono nazwiska triumfatorów poszczególnych konkursów prowadzonych w ramach projektu. Nagrodzono także osoby, które przez ostatnie miesiące wspierały jego realizację. Warto zaznaczyć, że organizatorami projektu, obok Miejskiej Biblioteki Publicznej, są: Żłobek Miejski „Słoneczko”, Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP, Przedszkole Miejskie nr 1, Przedszkole Miejskie nr 3, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2. W szkołach podstawowych program prowadzony był przez koordynatorów - nauczycieli-bibliotekarzy: Ewę Więcek i Elżbietę Rusiecką.

Celem projektu było promowanie polskiej literatury dla dzieci oraz pobudzenie i rozwijanie zainteresowania czytelniczego oraz aktywności twórczej w oparciu o literaturę.

Poszczególne wydarzenia w ramach projektu mieliśmy okazję relacjonować na łamach naszego portalu.

Zobacz również:

Alicja Malik i Arystoteles Kalagasidis zwycięzcami konkursu plastycznego "Od bajki do bajki"

Z dalekiej Brazylii do Przedszkola nr 3

Uczniowie klas III spotkali się z Justyną Bednarek

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.