Query error chojnow.pl - Jak urządzić przytulny i funkcjonalny salon?
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Jak urządzić przytulny i funkcjonalny salon?

Author: Partnerstwo
Creation date: 30 October 2017, 09:35 All comments: 0


Jak urządzić przytulny i funkcjonalny salon?

Salon – to w nim toczy się życie towarzyskie domu. Najczęściej urządzamy go tak, by sprzyjał relaksowi przed telewizorem. Jednak salon zazwyczaj pełni również wiele dodatkowych funkcji – gabinetu, jadalni, a w niewielkich mieszkaniach również sypialni. Dlatego urządzając to pomieszczenie warto zwrócić uwagę na to, by było przytulne i wygodne, ale także w pełni funkcjonalne.

W jakim stylu urządzić salon?

Salon to najbardziej reprezentacyjne miejsce w domu. Dlatego często przykładamy ogromną wagę do tego, w jaki sposób zostanie on urządzony. To, jaki styl wybierzmy zależy w głównej mierze od naszych upodobań. Obecne trendy kierują się ku minimalizmowi formy i kolorystyki. Dlatego chętnie wybierane są i modyfikowane takie style wnętrzarskie jak: skandynawski, prowansalski, industrialny, rustykalny. Dużą popularnością cieszą się też wnętrza stylizowane na lata 60. ubiegłego wieku, minimalistyczne, a także w stylu vintage. Każdy z tych stylów pozwala na stworzenie przytulnego i zarazem funkcjonalnego wnętrza, w którym będzie miło spędzać się czas.

Jakie meble wybrać do salonu?

Jednym z najważniejszych elementów w salonie jest komplet mebli wypoczynkowych. W przypadku, gdy salon jest wyłącznie pokojem dziennym można wybrać nierozkładaną dużą kanapę lub narożnik. W przypadku, kiedy salon jest również sypialnią, warto postawić na kompleksowe rozwiązania modułowe, pozwalające na rozłożenie kanapy i stworzenie wygodnego miejsca do spania. W skład kompletów wypoczynkowych często wchodzą również fotele oraz pufy. Te elementy można kupić w zestawie, ale też wybrać osobno, co pozwoli nadać wnętrzu nieco eklektycznego charakteru. Przykładowe zestawy mebli tapicerowanych, które można wykorzystać w aranżacji salonu można zobaczyć na stronie meble-cezar.pl.

Poza meblami tapicerowanymi wchodzącymi w skład zestawu wypoczynkowego w salonie można wykorzystać również niewielką ławę lub stolik kawowy. Oprócz tego dobrze wygospodarować miejsce na kącik RTV. Telewizor oraz dekoder czy odtwarzacz DVD mogą stać na specjalnym stoliku lub mogą zostać umiejscowione w przeznaczonym do tego miejscu w meblościance.

Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.