Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Dlaczego warto stosować oleje w pielęgnacji włosów?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 05 grudzień 2017, 18:15


Dlaczego warto stosować oleje w pielęgnacji włosów?

Jesienią i zimą włosy potrzebują zwiększonej troski z naszej strony. Nie wystarczy im stosowanie szamponów, a od czasu do czasu odżywek i masek. Chcą większej uwagi. W ich pielęgnacji chłodną aurą warto więc wybrać dodatkowe środki. Najlepsze dla włosów będą więc dobrze dopasowane oleje roślinne. Dlaczego?

Podstawową zaletą stosowania tych substancji jest ich niezwykle duża dostępność w sklepach i stosunkowo niskie ceny. Wiele z nich mamy też w swojej kuchni. Oleje roślinne są bogactwem nienasyconych kwasów tłuszczowych i witamin, które korzystnie wpływają na stan włosów – odbudowują ich strukturę, nawilżają, wygładzają i wzmacniają. Składniki te otulają każde pasmo z osobna i chronią je przed światem zewnętrznym – chłodem, mrozem, wiatrem, promieniami UV, a także przed utratą wilgoci. Co więcej, większość olejów roślinnych potrafi długotrwale nabłyszczyć włosy, zmniejszyć ich tendencję do puszenia się oraz uelastycznić.

Regularne stosowanie tych produktów, które często mamy pod ręką w kuchni, przyczynia się do wzmocnienia kosmyków i uodpornienia ich na uszkodzenia. Pasma stają się piękne i zdrowo wyglądają.


W żargonie metodę pielęgnacji włosów olejami zwie się olejowaniem. Internet obsypany jest artykułami na temat tego zabiegu oraz dopasowania właściwego rodzaju substancji roślinnej do typu włosa. Nie każdy olej bowiem nadaje się do wszystkich typów kosmyków. Dobranie odpowiedniego działa tak naprawdę na zasadzie prób i błędów. Początkowo powinno się określić typ włosa i jego porowatość – niską, średnią lub wysoką. Dzięki temu ułatwi się nieco zadanie.

Niskoporowate kosmyki są zazwyczaj cienkie, szybko się przetłuszczają i łatwo jest je obciążyć kosmetykami. Takie pasma także nierzadko się elektryzują i słabo się stylizują. Średnioporowate włosy są bardziej podatne na modelowanie. Te jednak mogą się częściej puszyć. Najtrudniejsze w pielęgnacji są kosmyki wysokoporowate, ponieważ mają mocno rozchylone łuski i z łatwością ulegają uszkodzeniu oraz szybko tracą wodę – stają się więc suche i matowe. Są też niezwykle niesforne – puszą się i to właśnie ten rodzaj włosów często jawi się jako potocznie zwana szopa. Często również reagują na wilgoć w powietrzu odstającymi kędziorkami.

W pielęgnacji pasm niskoporowatych najlepiej sprawdzą się oleje: kokosowy, arganowy, słonecznikowy, z awokado, palmowy i babassu. Niektóre z nich są dostępne w sklepach w dziale z żywnością, inne znajdziemy tylko w drogeriach lub jako składniki różnych kosmetyków, na przykład profesjonalnej marki Dikson. Podobne oleje można użyć do dbania o włosy średnioporowate. Dodatkowo warto sięgnąć też po jojoba, z kiełków pszenicy, ze słodkich migdałów czy oliwę z oliwek. Najtrudniej jest dobrać te substancje do pielęgnacji kosmyków wysokoporowatych. Jednak bez obaw! Tu najlepiej się sprawdzą oleje: lniany, z czarnuszki, z pestek śliwki czy z rokitnika.


Jak olejować włosy? Istnieją trzy metody – sucha, na jakiś preparat nawilżający oraz poprzez dodanie do ulubionej odżywki lub maski. Pierwsza z nich polega na bezpośredniej aplikacji oleju na włosy i lub/skórę głowy. Nie sprawdza się w przypadku bardzo zniszczonych i suchych pukli – jest najlepsza w pielęgnacji niskoporowatych. Druga nadaje się do troski o każdy rodzaj pasm. Polega na uprzednim spryskaniu ich wodą różaną lub jakąś nawilżającą mgiełką, a następnie naniesieniu wybranego oleju i pozostawieniu go na jakiś czas. Trzecia metoda jest najwygodniejsza. Wystarczy podczas mycia głowy do porcji odżywki lub maski dodać kilka kropel oleju, zaaplikować całość na pasma i pozostawić na nich na kilka minut. Przy każdym sposobie po pewnym czasie należy spłukać włosy wodą (w pierwszym i drugim warto także je umyć szamponem).

Gdzie znajdziesz właściwe oleje? Zajrzyj do sklepu MakeUp.pl. Ta drogeria posiada bogatą ofertę najróżniejszych produktów. Znajdziesz tu kosmetyki z dodatkiem olejów roślinnych, a także 100% oleje. Każde zamówienie dotrze do Ciebie za darmo! Dlaczego? W MakeUp.pl dostawa jest gratis, niezależnie od kwoty zakupów!

Marzysz o pięknych, gęstych i zdrowych włosach? Zacznij od ich olejowania!

Joanna Żołnierkiewicz