Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

W Białej popołudnie nie musi być nudne

Autor admin; fot. Sołectwo Biała
Data utworzenia: 01 grudzień 2017, 15:09 Wszystkich komentarzy: 0


W Białej popołudnie nie musi być nudne

W czwartek 23 listopada świetlica wiejska w Białej wypełniła się dziećmi, które przekonały się, że w Białej popołudnie nie musi być nudne.

Na warsztatach etnografii wspólnie z podróżniczką Anią Maciąg przenieśliśmy się do Chin, poznaliśmy zwyczaje oraz kulturę tego azjatyckiego kraju. Była nauka języka chińskiego, nauka posługiwania się pałeczkami oraz pisanie po chińsku. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, kim był cesarz, jak wyglądają pola ryżowe, w jakie gry bawią się rówieśnicy z Chin oraz czy prawdziwa chińska herbata "hauczy hauczy".

Kolejny dzień warsztatów wypełnił świetlicę po brzegi, dzięki zorganizowanym warsztatom kulinarnym. Mieliśmy przyjemność gościć Julkę Cymbaluk - finalistką drugiej edycji MasterChef Junior.

Uczestnicy warsztatów, pod czujnym okiem 11-letniej szefowej kuchni, przygotowali tradycyjne pierogi kresowe oraz przysmak wszystkich dzieci - naleśniki. Przepisy kulinarne Julki mali kucharze mogli zabrać do domu. Wtym wyjątkowym dniu, każdy mógł poczuć się jak Masterchef. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy udziału w warsztatach oraz autograf gwiazdy telewizyjnego programu.

Julka również otrzymała dyplom z podpisami wszystkich dzieci biorących udział w warsztatach w Białej.

Organizatorzy dziękują za wspaniałą frekwencję na warsztatach oraz ogromne zaangażowanie we wspólne gotowanie.

Projekt „W Białej popołudnie nie musi być nudne" jest dofinansowany w ramach Konkursu "zDolny Śląsk Lokalnie" współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

inf. fot. materiały prasoweKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.