Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Postępowanie w sprawie budowy kładki na Matejki rozstrzygnięte

Autor admin
Data utworzenia: 06 grudzień 2017, 15:00 Wszystkich komentarzy: 0


Postępowanie w sprawie budowy kładki na Matejki rozstrzygnięte

Urząd Miejski przekazał informację o rozstrzygnięciu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na budowę kładki dla pieszych na rzece Skorze.

Zamówienie prowadzone było w trybie negocjacji w ogłoszeniem i było to już siódme postępowanie w celu realizacji zamówienia. M.in. z tego powodu komisja przetargowa zaproponowała, aby podpisać umowę z wykonawcą, który złożył ofertę w postępowaniu.

Jedyną ofertę w postępowaniu złożyło Przedsiębiorstwo Robót Górniczych KUPRYT II Sp. z o.o. z Polkowic. Cena oferty wyniosła 722 010 złotych.

Prace nad zaprojektowaniem nowej kładki, która miałaby połączyć ulicę Matejki z ulicą Paderewskiego rozpoczęły się już w 2015 roku. Jak zaznaczył wówczas burmistrz Jan Serkies - Chcemy wrócić do tej kładki, która służyła mieszkańcom przez długie lata. Łączyła starą część miasta z nową, łączyła ulicę Matejki z ulicą Paderewskiego. Może gabaryty będą nieco zmienione, ale wiąże się to z tym, że chcemy, aby z tej kładki również mogli korzystać niepełnosprawni.

Pieniądze na budowę kładki znalazły się w budżecie dopiero na 2017 rok; tym samym rozpoczęło się poszukiwanie wykonawcy inwestycji. Pierwsze postępowanie zostało unieważnione - cena najkorzystniejszej oferty znacznie przewyższyła kwotę, którą Urząd Miejski zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, czyli 300 tysięcy złotych. Oferty wykonania kładki zgłosiły 3 firmy oraz jedno konsorcjum firm. Najkorzystniejsza oferta opiewała na kwotę niemal 800 tysięcy złotych - najdroższa przekraczała 1 480 000 złotych.

W podobny sposób kończyły się kolejne postępowania. Rozstrzygnięcie przyniosło dopiero przeprowadzenie negocjacji z ogłoszeniem.

Przedmiot zamówienia obejmuje:

- przygotowanie, wbijanie oraz elaborację betonem pali podpór;
- wykonanie wzmocnienia brzegów koryta rzeki;
- wykonanie oczepu podpory z łożyskiem;
- wykonanie konstrukcji przęsłowej;
- wykonanie przyczółków kładki;
- wykonanie pokładu oraz poręczy kładki;
- wykonanie dojść do kładki

Burmistrz Jan Serkies zaznacza, że budowa przeprawy pociągnie za sobą w przyszłości także budowę nowej nawierzchni na ulicy Jana Matejki.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.