Query error chojnow.pl - Białe święta w Białej. Zobacz zdjęcia i film z V Gminnego Jarmarku Bożonarodzeniowego
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Białe święta w Białej. Zobacz zdjęcia i film z V Gminnego Jarmarku Bożonarodzeniowego

Autor admin
Data utworzenia: 18 grudzień 2017, 11:18 Wszystkich komentarzy: 0


Białe święta w Białej. Zobacz zdjęcia i film z V Gminnego Jarmarku Bożonarodzeniowego

Gdy przyjeżdżaliśmy do Białej, wokół było szaro i mokro. Gdy wracaliśmy, dominowała już tylko biel. Pogoda na święta jak wymarzona - no może nie dla kierowców - ale i tak było pięknie. Z taką piękną aurą za oknami, w klimatyzowanej sali miejscowej świetlicy odbyła się piąta edycja Gminnego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

- Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Żaden inny okres świąteczny nie przywodzi nam na myśl tylu skojarzeń, kolorów, zapachów i wspomnień. Tej świątecznej atmosfery doświadczamy każdego roku podczas spotkań z bliskimi, wspólnego przyrządzania wigilijnych potraw, czy przystrajania pachnącego drzewka - Zaznaczyła Honorata Tajchman-Rękoś, sekretarz gminy Chojnów, która dokonała uroczystego otwarcia jarmarku - Kiedy patrzę na te kolorowe stoiska, które możemy dzisiaj podziwiać w świetlicy w Białej, widzę trud, talent i wielopokoleniowe tradycje. Święta Bożego Narodzenia są pod tym względem wyjątkowe. Każdy z nas kultywuje swoje własne zwyczaje, ponieważ nasi przodkowie przybyli na Dolny Śląsk z wielu stron - zaznaczyła.

Wydarzenie organizowane było przy współpracy z Bielskim Stowarzyszeniem Promocji Kultury. Był to pierwszy gminny jarmark, którego organizacji podjęto się w Białej. Warto zaznaczyć, że do tej pory wydarzenie zawsze gościło na terenie kompleksu pałacowo-parkowego w Piotrowicach.

Najważniejszym gościem jarmarku był Mikołaj. W tym roku przybyszowi z dalekiej północy towarzyszył Tygrysek i pani Elf, która grzecznym dzieciom malowała twarze. Lokalna dziatwa swoje umiejętności mogła zaprezentować m.in. pod okiem artystów w warsztatach ręcznego zdobienia bombek choinkowych.

Wydarzeniu towarzyszyły liczne konkursy. Jednym z nich był zapowiadany przez organizatorów kulinarny konkurs na najsmaczniejszy, tradycyjny świąteczny sernik. Serca jurorów w tym roku - smakiem, udekorowaniem i sposobem podania - podbiła Janina Mrozik; podium rywalizacji uzupełnili przedstawicielki Stowarzyszenia Aleja Lipowa z Grobli oraz Bielskiego Stowarzyszenie Promocji Kultury.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.