Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

W Goliszowie zostanie odbudowana kładka. Urząd Gminy poszukuje wykonawcy

Autor admin
Data utworzenia: 20 grudzień 2017, 15:09 Wszystkich komentarzy: 0


W Goliszowie zostanie odbudowana kładka. Urząd Gminy poszukuje wykonawcy

Urząd Gminy chce odbudować zniszczoną kładkę nad rzeką Skorą w Goliszowie. Trwa drugi przetarg nieograniczony, którego celem jest wyłonienie wykonawcy inwestycji.

Nowa stalowa kładka powstanie w miejscu dawnego obiektu, której pomost podwieszony uległ zerwaniu podczas wezbrania wód. Do dnia dzisiejszego zachowały się betonowe podpory, stalowe filary wbudowane w przyczółki oraz jedna nośna lina stalowa.

Nowa kładka będzie obiektem nowoczesnym, który w żadnym miejscu nie będzie przypominać przestarzałego starego obiektu. Główną konstrukcją nośną dawnej kładki była stalowa lina do której był podwieszony pomost opierający się na drewnianych belkach, lina rozpinała się na dwóch filarach stalowych wykonanych z szyn kolejowych utwierdzonych w betonowych przyczółkach.

Długość nowej przeprawy przekroczy 44 metry. Planową konstrukcję nośną kładki stanowić będą dwa pylony wykonane ze stalowych dźwigarów, sztywno połączonych z fundamentem. Na pylonach zaprojektowane zostały rozpięte liny, do których podwieszony zostanie drewniany pomost szerokości 2,13 m. Z uwagi na zmianę ustroju nośnego na belkę jednoprzęsłową swobodnie podpartą, w projekcie przewidziano korektę usytuowania przyczółków w stosunku do istniejących.

W chwili obecnej trwa drugi przetarg nieograniczony, którego celem jest wybór wykonawcy inwestycji. Termin realizacji określony został na ostatni dzień sierpnia 2018 roku. Urząd Gminy na oferty czeka do 9 stycznia 2018 roku.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.