Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Cuda na kiju. MOKSiR zaprasza na warsztaty

Autor admin
Data utworzenia: 27 grudzień 2017, 17:06 Wszystkich komentarzy: 0


Cuda na kiju. MOKSiR zaprasza na warsztaty

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich chętnych na warsztaty twórcze, w trakcie których każdy będzie mógł stworzyć własną unikalną maskę zapustną wraz z elementami kostiumu.

- Ostatnie dni karnawału, zwane niegdyś w Polsce Zapustami lub Mięsopustem, to czas, w którym ludzie przebierali się w przygotowane własnoręcznie stroje, zwane maszkaronami: niedźwiedzia, kozy, bociana, byka, dziada, starej baby, czarownicy, diabła czy śmierci - informują organizatorzy - Przebierańcy jednych śmieszyli, innych straszyli. Wędrowali przez wieś, od chaty do chaty, żartowali, tańczyli, śpiewali. W ten sposób odganiali i odstraszali zimę, zapraszali zaś urodzaj i dobrobyt w Nowym Roku.

Warsztaty odbędą się w pierwszym tygodniu ferii zimowych, czyli od 15 do 19 stycznia. Spotkania poprowadzone przez Karolinę Rosocką odbywać będą się codziennie od godziny 10:00 do 13:00.

- Za materiał posłuży nam „byle co” czyli to wszystko, co uda się znaleźć na strychu, w komórce czy w piwnicy, co wygrzebiecie u babci, dziadka, ciotki czy wuja - każdy skrawek, resztka, kawałek, sznurki, stare kożuszki, ocieplacze do kurtek, bibuła, guziki, wstążki, sprężynki... i wiele innych bezużytecznych rzeczy, które zalegają gdzieś po kątach lub na dnie szafy - czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Zapisy na warsztaty (dla dzieci od 8 lat) prowadzone są w sekretariacie MOKSiR lub telefonicznie: 0-76/ 81 88 621. Ilość miejsc ograniczona.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.