Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Duże zainteresowanie chojnowskim basenem. Złotoryja funduje bezpłatny transport do Chojnowa

Autor admin
Data utworzenia: 28 grudzień 2017, 13:42 Wszystkich komentarzy: 1


Duże zainteresowanie chojnowskim basenem. Złotoryja funduje bezpłatny transport do Chojnowa

Basen Miejski w Chojnowie od kilku lat reklamuje się mianem najnowocześniejszej pływalni w zagłębiu miedziowym. Nic więc dziwnego, że obiekt cieszy się zainteresowaniem nie tylko w Chojnowie; basen odwiedzany jest licznie przez gości z sąsiednich gmin i miast. Dużą część przybyszy stanowią mieszkańcy Złotoryi, która swoim mieszkańcom fundować będzie autobusy na chojnowską pływalnię.

Złotoryjanie zazdroszczą nam krytego basenu? Z pewnością coś w tym jest. Plany budowy pływalni w tym mieście istnieją już od wielu lat - ciągle jednak inwestycja pozostaje w fazie przedwyborczych obietnic. Złotoryjski samorząd chcąc zrekompensować mieszkańcom tej gminy brak basenu zamierza zorganizować transport do Chojnowa. Pierwszy autobus objedzie już 4 stycznia 2018 roku.

Jak podaje Gazeta Złotoryjska, koszty cotygodniowych przejazdów na chojnowski basen pokryje ratusz. Autobus ma kursować w każdy czwartek o godzinie 17:30; powrót zaplanowano na godzinę 19:30. Autobus kursować będzie także przy mniejszym zainteresowaniu mieszkańców.

Co oznacza to dla nas? Oprócz większej frekwencji w każdy czwartek po 18:00 chyba nic. Pozostaje się jedynie cieszyć, że nasze miasto może pochwalić się tak nowoczesną krytą pływalnią. Jeszcze kilkanaście lat temu to my jeździliśmy do Złotoryi by wypoczywać nad tamtejszym odrytym basenie - dzisiaj sytuacja się odwraca.

inf. Gazeta Złotoryjska


Komentarze

To może iść za ciosem i zainwestować w coś nowego co przyniesie miastu korzyści nie tylko prestiżowe ale i finansowe. Podoba mi się np. w krakowie muzeum maszyn do gier gdzie za cenę 40zł można cały dzień grać i napić się piwa itd. Nasze miasto stać też na coś takiego, albo nawet rozwinąć o innego rodzaju gry. Za budżet obywatelski można kupić ze 20 takich maszyn. Miasto może wygospodarować budynek np. po szkole nr 3 i zrobić tam hit regionu, z którego mogą być pokażne dochody z turystyki jak u nich: https://allegro.pl/kategoria/automaty-do-gier-flipery-122324?order=mhttp://www.krakowpinballmuseum.com/ . A może jakiś lokalny oligarcha zainwestuje w coś takiego ?? Muzeum gier dyskoteka, pub na raz w jednym ?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.