Query error chojnow.pl - Champion Chojnów podsumowuje rok
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Champion Chojnów podsumowuje rok

Autor admin
Data utworzenia: 31 grudzień 2017, 09:30 Wszystkich komentarzy: 7


Champion Chojnów podsumowuje rok

W miniony piątek odwiedziliśmy bokserów trenujących w klubie Champion Chojnów. Jak drużyna podsumowuje mijający rok i jakie są plany na przyszłość? Czy Chojnów doczeka się olimpijczyka i czy planowane są kolejne gale bokserskie? Zapytaliśmy o to trenera Arkadiusza Lewandowskiego.

Najważniejszym punktem 2017 roku były Mistrzostwa Polski w Koninie, gdzie Łukasz Niemczyk został - zdaniem trenera Arkadiusza Lewandowskiego - Mistrzem Polski. No właśnie - zdaniem trenera. Niestety inne zdanie mieli sędziowie co spotkało się z szeroką krytyką ekspertów bokserskich - Chłopak przygotowuje się trzy miesiące do Mistrzostw Polski, jeździ się po całej Polsce, po Niemczech, szuka się sparingpartnerów... Takie przygotowanie to jest kilka tysięcy złotych, a potem jakaś pierdoła w białej koszuli przysypia sobie, albo sugeruje się czyimś zdaniem i wybiera chłopaka, dla którego sukcesem było już wicemistrzostwo Polski - zaznaczał kilka miesięcy temu Arkadiusz Lewandowski.

Konin to jednak już przeszłość - pora patrzeć do przodu. Chojnowski bokser objęty został programem przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Czy nasze miasto doczeka się olimpijczyka? Zdaniem trenera jest to bardzo prawdopodobne. Łukasza cechuje upór i konsekwencja; w dzisiejszych czasach zachowanie odpowiedniej dyscypliny stanowi bowiem coraz większe wyzwanie - Dużo czynników próbuje odciągnąć młodzież od sportu, m.in. używki czy gry komputerowe, które doczekały się swoich Mistrzostw - komentuje trener Lewandowski - W boksie potrzebna jest ciężka i monotonna praca - dodaje.

Łukasz Niemczyk to jednak nie jedyny bokser trenujący na co dzień w hali sportowej przy ulicy Małachowskiego. Chojnowski klub bokserski pochwalić może się grupą dziesięciu młodych chłopców - wśród nich Krystian Fedorowicz, który w październiku zakwalifikował się na Mistrzostwa Polski. Pech chciał, że młody bokser jako pierwszego przeciwnika wylosował późniejszego Mistrza Polski - walkę przegrał, jednak zaprezentował się w niej swój potencjał, wygrywając pierwszą rundę.

O sukcesach chojnowskich bokserów często mamy okazję poczytać, czy będziemy mogli jednak zobaczyć je na żywo? Trener Arkadiusz Lewandowski znalazł się w gronie współorganizatorów ogólnopolskiej ligi bokserskiej, która pod koniec lutego, przy wsparciu Polskiego Związku Bokserskiego, ma rozpocząć swoje rozgrywki. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że dwa mecze odbędą się w Chojnowie. W celu organizacji takich wydarzeń konieczne jest jednak wsparcie sponsorów oraz życzliwość władz samorządowych.

Kilka miesięcy temu mieliśmy okazję prezentować zdjęcia pięknie odnowionej sali sportowej przy ulicy Małachowskiego. Arena urządzona w dawnej Synagodze została przekazana klubowi i najprawdopodobniej w ciągu miesiąca doczeka się ringu. Chojnowski klub bokserski może już teraz pochwalić się wystrojem, siłownią czy łazienką dla zawodników. Trener Lewandowski zaznacza, że w planach jest organizacja zawodów także w hali na Małachowskiego - w przeciwieństwie od gal bokserskich w hali nad rzeką, byłby to tzw. Walki Białych Kołnierzyków, które skupiają amatorów, chcących zmierzyć się przed publicznością.

Pozostaje nam cieszyć się z dynamicznego rozwoju boksu w Chojnowie oraz kibicować w zmaganiach przyszłorocznych. Chojnowskim bokserom życzymy samych sukcesów.
Komentarze

I suggest you google it :)
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Best Product Info 1b18773
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Cool Product Blog 75d1b18
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Excellent Product Website 75d1b18
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Great Product Info 1b18773
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Awesome Product Site 75d1b18
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Best Product Guide 8fa65dd
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.