Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Duża inwestycja w Powiatowym Zespole Szkół. Rusza termomodernizacja szkoły przy ulicy Witosa

Author: admin
Creation date: 25 January 2018, 10:56 All comments: 0


Duża inwestycja w Powiatowym Zespole Szkół. Rusza termomodernizacja szkoły przy ulicy Witosa

Ponad 3 miliony złotych powiat legnicki przeznaczy w tym roku na termomodernizację budynku szkolnego oraz budynku kotłowni, warsztatów i administracji Powiatowego Zespołu Szkół przy ulicy Witosa.

O planach inwestycji, która jest powoli wcielana w życie już w lipcu 2017 roku informowała starosta Janina Mazur. Zadanie zostanie zrealizowane dzięki dotacji ze strony Urzędu Marszałkowskiego, od którego powiat pozyskał ponad 2,5 miliona złotych. Wniosek o pozyskanie środków na unowocześnienie gmachu na Witosa początkowo został odrzucony - środki udało się jednak pozyskać dzięki złożeniu protestu.

Najbardziej oczekiwaną częścią inwestycji będzie termomodernizacja głównego budynku szkoły. Obiekt wybudowany został w okresie międzywojennym i zawiera liczne drobne elementy dekoracji architektonicznej charakterystyczne dla tego okresu - nadają mu one unikalnego charakteru.

Na budynku widać ślady zużycia materiałów elewacyjnych; obiekt do remontu kwalifikuje także zawilgocenie piwnic oraz słabe parametry starej stolarki okiennej.

W ramach inwestycji prowadzonej przy głównym budynku szkoły planuje się: ocieplenie stropu nad ostatnią kondygnacją użytkową, wymianę starej stolarki okiennej, wymianę stolarki drzwiowej zewnętrznej i renowację drzwi wejściowych, ocieplenie ścian fundamentowych i cokołu, ocieplenie wnęk okiennych, wykonanie nowych tynków, wykonanie nowych obróbek blacharskich i orynnowania, naprawę i wymianę nawierzchni utwardzonych przed wejściami do budynku oraz modernizację instalacji c.o. i cwu.

Ściany zewnętrzne budynku wykończone zostaną tynkiem sylikonowym barwionym w macie w kolorze szarobeżowym.

Inwestycja podyktowana jest przede wszystkim chęcią zmniejszenia zapotrzebowania na energię, a w konsekwencji ilości spalanego gazu i emisji zanieczyszczeń. Oprócz termomodernizacji przyczyni się do tego także remont systemu grzewczego.

Termomodernizacja obejmie także wybudowane w latach 70-tych budynki kotłowni, warsztatów oraz administracji. Wszystkie te obiekty przylegają do siebie, tworząc zwartą zabudowę. W tym przypadku planowane jest pełne ocieplenie ścian styropianem.

Inwestycja jest realizowana przez wybrany w przetargu Zakład Ogólnobudowlany Jerzy Naglak z podlubińskiego Osieka. Cena zaoferowana przez wykonawcę wyniosła 3 468 845,72 zł.


Zadanie dofinansowane ze środków EFRR w ramach RPO WD 2014-2020Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.