Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Minecraft Cuprum Arena Dzień Babci i Dziadka w Cuprum Arena

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel

Autor admin
Data utworzenia: 04 czerwiec 2019, 14:32 Wszystkich komentarzy: 0


Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel

6 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel, zorganizowane w tamach projektu "Z książką na walizkach". Wydarzenie kierowane jest do uczniów klas IV-V szkół podstawowych.

Anna Czerwińska-Rydel - muzyk, pedagog, autorka książek dla dzieci i młodzieży. Wymyśliła i tworzy serię biograficznych powieści o wielkich Polakach. Napisała m.in. opowieści o Henryku Sienkiewiczu, Marszałku Józefie Piłsudskim, Fryderyku Chopinie, Henryku Wieniawskim, Julianie Tuwimie. Laureatka nagród i wyróżnień literackich, w tym: „Jaśnie Pan Pichon, rzecz o Fryderyku Chopinie” – Feniks 2011, „Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita” - wyróżnienie w Konkursie PTWK „Najpiękniejsza książka 2011” i wyróżnienie Książka Roku IBBY 2012 w kategorii literackiej, „Wszystko gra” - wiele prestiżowych nagród, w tym I nagroda Bologna Ragazzi Award w kategorii „Non Fiction”, wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej i Honorową Listę IBBY oraz nominowana do nagrody Deutscher Jugendliteraturpreis 2014 - informuje Miejska Biblioteka Publiczna.

Projekt "Z książką na walizkach" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu samorządów województwa dolnośląskiego, miasta i gminy Świdnica, powiatu świdnickiego i samorządowych instytucji kultury na Dolnym Śląsku.

Spotkanie połączone będzie z kiermaszem książek autorki. Początek wydarzenia o godzinie 9:00.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.