Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Gimnazjum nr 1 pożegnało ostatnich uczniów i tym samym przeszło do historii [ZDJĘCIA]

Author: admin
Creation date: 18 June 2019, 23:57 All comments: 0


Gimnazjum nr 1 pożegnało ostatnich uczniów i tym samym przeszło do historii [ZDJĘCIA]

Ta gala wyglądała tak jak zawsze. Były kwiaty, występy, nagrody, wyróżnienia, statuetki... A jednak było to wydarzenie historyczne. Wraz z odejściem ostatnich uczniów do historii przeszło Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II. - Gimnazjum przestanie istnieć. Zniknie. Ale nie zniknie to co najważniejsze - nasza wspólnota - zaznacza Magdalena Czapska, dyrektor likwidowanej szkoły.

Gdy w 1999 roku pierwsi uczniowie przekraczali próg Gimnazjum nr 1, dzisiejszych trzecioklasistów nie było jeszcze na świecie. Wspomnienia osób, które dwadzieścia lat temu rozpoczynały swoją szkolną przygodę w budynku przy placu Reymonta rozpoczęły dzisiejszą Galę Absolwentów - coroczne wydarzenie będące zakończeniem roku szkolnego dla uczniów klas trzecich.

Wydarzenie zawsze - z racji pożegnań - ma wzruszający charakter. Tym razem nie żegnaliśmy jedynie uczniów - żegnaliśmy również szkołę z dwudziestoletnią tradycją. - Za chwilę młodzież opuści szkolne mury, dokumenty powędrują do archiwum, nasz sztandar przekażemy muzeum a budynek Szkole Podstawowej nr 3... Gimnazjum przestanie istnieć. Zniknie. Ale nie zniknie to co najważniejsze - nasza wspólnota - zaznacza dyrektor Magdalena Czapska - Gimnazjum to nie budynek ani tabliczka przed drzwiami. To nie klasy i ławki. Gimnazjum nr 1 to wielka wspólnota, którą budowaliśmy przez dwadzieścia lat; wspólnota uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Wspólnota zbudowana na uczuciach, emocjach, wspomnieniach, na tym co łączy najmocniej i trwa, bo każdy z nas wniósł tutaj cząstkę siebie i zostawił ją dla wspólnego dobra - dodaje.

Wśród gości znalazły się osoby, które przez ostatnie dwadzieścia lat tworzyli Gimnazjum nr 1 - w tym byli dyrektorzy szkoły: Andrzej Błaszczak i Elżbieta Fałat. W sali widowiskowej nie zabrakło również przedstawicieli lokalnych samorządów, które reprezentowane były przez sekretarz Brygidę Mytkowską oraz Annę Banaszek - kierownik Referatu Promocji i Kultury w Urzędzie Gminy Chojnów.

Najważniejszym punktem uroczystości było nagrodzenie najlepszych uczniów w kończącym się roku szkolnym, podziękowanie rodzicom zaangażowanym w życie szkoły oraz nagrodzenie absolwentów, którzy przez minione trzy lata godnie reprezentowali Gimnazjum nr 1.

Poniżej prezentujemy fotorelację z uroczystości.

Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform