Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

ZOO Safari w Czechach

Autor Maciek
Data utworzenia: 04 lipiec 2011, 10:45


ZOO Safari w Czechach

      ZOO Safari w czeskiej miejscowości Dvur Kralove jest kolejnym miejscem wartym naszej uwagi. Usytuowane jest około 125 kilometrów od Chojnowa. Droga dojazdowa nie powinna sprawić nam problemów. Kierunek: Jawor, Bolków, Kamienna Góra, Lubawka, Trutnov. Jest to bardzo fascynujący ogród zoologiczny, który szczególnie promuje zwierzęta afrykańskie.

      Atrakcji jest bardzo wiele, naszym zdaniem nie należy niczego odpuszczać. W trakcie zwiedzania możemy skorzystać z wspaniałej opcji, a mianowicie przejażdżki safari busem. Całość trwa 20 minut. Dzięki temu mamy możliwość poczuć się jak na prawdziwym safari. Wyszkolony kierowca jest jednocześnie naszym przewodnikiem. Ta atrakcja jest wliczona w cenę biletu.

      Ogród zoologiczny liczy sobie około 2400 zwierząt. Największą popularnością cieszy się żyrafa Okapi. Ciekawostką jest fakt, że w Europie żyją zaledwie 53 takie żyrafy. Liczebność na wolności dochodzi do 11 000 głównie w lasach tropikalnych Konga.

      Ceny biletów wahają się od 85 czeskich koron (bilet ulgowy dla dzieci) do 135 dla osoby dorosłej. Opłata parkingowa to kwota rzędu 50 czeskich koron za 4 godziny postoju.

      Zoo Safari otwarte jest od marca do maja w godzinach 09:17, natomiast od czerwca do sierpnia od 09 do 18. Ceny wstępu są nieco niższe w okresie wiosennym.

       Wycieczkę tę szczególnie polecamy jako łączoną ze zwiedzaniem Skalnego Miasta.