Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Burmistrzowskie stypendia i nagrody dla najzdolniejszych uczniów [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 29 sierpień 2019, 19:55 Wszystkich komentarzy: 0


Burmistrzowskie stypendia i nagrody dla najzdolniejszych uczniów [ZDJĘCIA]

W Domu Schrama odbyła się coroczna uroczystość nagrodzenia najzdolniejszych uczniów, w których ręce powędrowały stypendia i nagrody Burmistrza Miasta Chojnowa. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Uroczystość swoją obecnością - oprócz nagrodzonych uczniów i ich opiekunów - zaszczycili dyrektorzy i nauczyciele z chojnowskich szkół, którzy od lat kształcą odnoszącą sukcesy młodzież. Na miejscu nie zabrakło również witanych jak zwykle z wielką estymą babć i dziadków.

- Chojnowski samorząd bardzo dużą wagę przywiązuje do tego, aby nasze dzieci mogły zdobywać wiedzę w jak najlepszych warunkach - stąd gros środków z budżetu miasta wydajemy na funkcjonowanie oświaty - mówi burmistrz Jan Serkies - Nie musimy wstydzić się naszej bazy, która jest bardzo nowoczesna. Staramy się co roku którąś z naszych placówek tak udoskonalać, aby warunki nauczania tam były na bardzo wysokim poziomie. Z racji reformy w tym roku bardzo duże środki finansowe wyasygnowaliśmy na modernizację bazy dydaktycznej i sportowej w Szkole Podstawowej nr 3, która za kilka dni będzie miała inaugurację w nowym obiekcie - dodaje.

Jak zaznacza burmistrz, spore pieniądze przeznaczane są także na zajęcia dodatkowe a dumą władz miasta jest fakt, że niemal wszystkie dzieci w Chojnowie, dzięki zajęciom na basenie, potrafią pływać.

Stypendia naukowe za wyniki w nauce odebrały osoby, które w minionym roku uzyskały średnią ocen co najmniej: 5,40 (uczniowie klas V i VI szkół podstawowych), 5,40 (klasy VII i VIII szkół podstawowych oraz gimnazja), 5,20 (szkoły ponadgimnazjalne/ponadpodstawowe). Ponadto stypendia powędrowały do uczniów, którzy w minionym roku szkolnym byli laureatami olimpiad i konkursów naukowych o zasięgu co najmniej wojewódzkim. W przypadku nagród sportowych wyróżniono uczniów, którzy uzyskali miejsca od I do III na zawodach o zasięgu co najmniej wojewódzkim.

Galom organizowanym w Domu Schrama niemal zawsze towarzyszą również prezentacje artystyczne. Tym razem gościem specjalnym uroczystości był iluzjonista Marcin Gogołowicz - absolwent międzynarodowej szkoły iluzji w Stanach Zjednoczonych oraz uczestnik programu „Mam Talent” nagrodzony jednogłośnie 3 x TAK. Artysta występuje w Polsce oraz na terenie całej Europy.

Poniżej prezentujemy pełną listę nagrodzonych uczniów i fotorelację.

Podwójne stypendia naukowe za wyniki i osiągnięcia w nauce:

Maja Marysiewicz (SP4), Mikołaj Wołoszyn (SP4), Michał Janusz (Gimnazjum nr 2)

Stypendia za wyniki w nauce:

Szkoły średnie: Wiktor Ziembowicz (Technikum Ekonomiczne w Chojnowie), Martyna Pirszlewicz (Technikum Hotelarskie w Chojnowie), Adam Adamcewicz (Technikum Ekonomiczne w Chojnowie), Hanna Chopkowicz (Katolickie LO w Legnicy)

Gimnazja: Natalia Moskwa (Gimnazjum nr 1), Kacper Rogowski (Gimnazjum nr 1), Julia Zieleń (Gimnazjum nr 1), Julia Wołoszyn (Gimnazjum nr 1), Oriana Kulpińska (Gimnazjum nr 1), Aleksandra Cawrycz (Gimnazjum nr 2), Maciej Wengrzyn (Gimnazjum nr 2)

Szkoły podstawowe: Kacper Kapral (SP3), Natalia Borowy (SP4), Michał Chopkowicz (SP4), Agnieszka Jakubiak (SP4), Agata Zderska (SP4), Oliwia Sypień (SP4), Nikola Inglot (SP4), Maja Kowalik (SP4), Julia Poznar (SP4), Marcin Janicki (SP4), Zuzanna Bajek (SP4), Hanna Sikora (SP4), Jakub Pisarczyk (SP4), Natalia Roznowska (SP4), Dominik Zgrzeblak (SP4), Bartosz Górnicki (SP4), Paulina Ziomek (SP4), Dominika Hołda (SP4), Hanna Perchaluk (SP4), Hanna Fidor (SP4), Zuzanna Gawron (SP4), Amelia Ratman (SP4), Paulina Fudala (SP4), Aleksandra Orłowska (SP4).

Nagrody sportowe:

Aleksandra Krowicka (Gimnazjum nr 1), Wiktoria Brożyna (Gimnazjum nr 2), Arkadiusz Jarosławski (SP3), Martyna Gajda (SP4), Marcel Bijak (SP4)
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform