Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Gmina Chojnów: Środki ochrony bezpośredniej dla GZZOP i OSP

Autor admin
Data utworzenia: 03 kwiecień 2020, 12:12 Wszystkich komentarzy: 0


Gmina Chojnów: Środki ochrony bezpośredniej dla GZZOP i OSP

Gmina Chojnów zapewnia o wsparciu służby zdrowia oraz jednostek bezpieczeństwa działających na jej terenie. Do Gminnego Zespołu Zakładów Opieki Podstawowej w Krzywej oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Chojnów trafiły środki ochrony bezpośredniej - maseczki, kombinezony oraz płyny dezynfekujące.

- Zgodnie z dotychczasowymi rekomendacjami resortu zdrowia i sanepidu, maseczki, kombinezony oraz płyny dezynfekujące są potrzebne przede wszystkim personelowi medycznemu i służbom bezpieczeństwa - informuje Andrzej Pyrz, Wójt Gminy Chojnów - Dlatego w pierwszej kolejności postanowiliśmy wesprzeć nasze gminne służby medyczno – ratownicze. W związku z tym maseczki, a także inny sprzęt ochrony osobistej o wartości ponad 20 tys. złotych, przekazaliśmy na potrzeby Gminnego Zespołu Zakładów Opieki Podstawowej w Krzywej praz jednostek OSP z terenu Gminy Chojnów.

Gmina Chojnów zapewnia również, że od początku sytuacji kryzysowej związanej z koronawirusem samorząd Gminy Chojnów wspiera służbę zdrowia oraz jednostki bezpieczeństwa działające na jej terenie.

- Jesteśmy na pierwszej linii walki z koronawirusem, nasze potrzeby są ogromne, więc pomoc samorządu jest dla nas nieoceniona. Codziennie idąc do pracy, myślimy o zagrożeniu, ale korzystając ze środków ochrony bezpośredniej w kontaktach z pacjentami, czujemy się po prostu bezpieczniej. Budującym jest to, że często słyszymy pytanie: jak można nam pomóc? – kierowane do nas zarówno przez władze samorządowe, jak i różnego typu organizacje czy firmy – chętnie przyjmujemy każde wsparcie i bardzo, za każdy dar jesteśmy wdzięczni, bo w tej trudnej sytuacji tego typu pomoc jest nam bardzo potrzebna - zaznacza Barbara Dyrka, Kierownik GZZOP w Krzywej.

źródło: Gmina Chojnów [Facebook]


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform