Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Ekologiczny Festyn Rodzinny za nami!

Autor l.s. - Gimnazjum nr 2
Data utworzenia: 18 maj 2012, 20:09 Wszystkich komentarzy: 0


Ekologiczny Festyn Rodzinny za nami!

12 maja 2012 roku budynek Gimnazjum nr 2 oraz tereny zielone wokół tętniły dźwiękiem muzyki, rozentuzjazmowanymi głosami uczestników licznych atrakcji kulinarnych, sportowych, artystycznych oraz akcji ekologicznych i pokazów ratownictwa medycznego. Ale zanim rozpoczął się festyn, działała na wielką skalę jego promocja… Maskotką imprezy został „Królik Zdrowiak”, który w piątkowe południe częstował chojnowian marchewką i rozdawał ulotki o zaplanowanych atrakcjach.

Od godz. 15:00 w sobotnie popołudnie ruszyła festynowa maszyna, która doskonale funkcjonowała dzięki zaangażowaniu Rodziców, Uczniów, Nauczycieli, Pracowników szkoły i zaprzyjaźnionych Firm i Instytucji oraz zaproszonych Gości. O wielkim rozmachu przedsięwzięcia propagującego zdrowy styl życia, zgodny z zasadami prawidłowego odżywiania i aktywnego stylu życia, ale też hasłami życia wg idei zrównoważonego rozwoju świadczyć będą następujące informacje. Podczas festynu po raz pierwszy ustawiono pięknie przystrojony stół, na którym imponująco prezentowały się tace, półmiski i wazy z poczęstunkiem dla każdego, kto przyszedł na uroczyste rozpoczęcie imprezy. Można było skosztować potraw przygotowanych przez Mamy z Rady Rodziców, firmę cateringową oraz nauczycieli: zup, kanapek, naleśników na ostro i na słodko, warzywnych sałatek, „bukietów warzywnych”, owoców.


Atrakcją festynu stały się stoiska: Ekologicznego Gospodarstwa Sadowniczego "Malinowa Zagroda" z Wilkocina we Wrzosowej Krainie z serami, zielarski kram – pani Anny Dudzińskiej, instruktora Fundacji Zielona Akcja, która oprócz sprzedaży przygotowanych przez siebie produktów służyła radą i wsparciem merytorycznym o leczniczej mocy ziół. Wielkie rzesze „Milusińskich” gromadziły się w artystycznych zakątkach festynu: „Kąciku Malucha”, „Kąciku origami”. Nieopodal nich rozłożono materace dla wolontariuszy programu „Projektor” – studentów wrocławskich uczelni, którzy edukowali w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Promowanie idei szeroko pojętego ZDROWIA – w zgodzie z samym sobą, środowiskiem widoczne było na stoiskach: z „Przepiśnikami” – „Kulinarnymi notesami”; zbiórki elektrośmieci i makulatury; Stowarzyszenia „Podaj łapę” i Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Legnicy.


Najbardziej emocjonujące okazały się atrakcje sportowe: mecze piłki nożnej i siatkowej oraz „II Bieg Malucha” dla Przedszkolaków w wieku 4-5-6 lat. Już po raz drugi nasze gimnazjum jest organizatorem biegów, które włączają naszą społeczność w ogólnopolską akcję „POLSKA BIEGA”. W tym roku na starcie stanęło 89. biegaczy!!! Przed biegiem wzięli udział w profesjonalnie przygotowanej przez instruktorkę aerobiku: Marzenę Anton rozgrzewce!!! Potem przeszli na trybuny – do „Strefy Kibica”, by wziąć udział w nauce kibicowania!!! A potem… Się działo!!! Zażarta walka, przyjemność biegu i wspólnej zabawy – sportowa rywalizacja w wykonaniu najmłodszych!!!


Dla dorosłych także przewidziano niespodziankę. Na murawę szkolnego boiska zaprosiliśmy wszystkich chętnych do udziału w „Zumbowo zakręconym aerobiku”. Podczas jego trwania zarówno jego uczestnicy – , jak i widzowie, przeżyli chwile wielkiej radości, bo nie tylko „Sport, (ale i śmiech!!!) to zdrowie”!!! Na scenie zaprezentowali się członkowie grupy bokserskiej Champion Powiat Legnicki, pod opieką trenera – Arkadiusza Lewandowskiego. W międzyczasie wszystkich wydarzeń na terenach zielonych, wewnątrz budynku, w holu na parterze prezentowano filmy edukacyjne pt. „Śmietnik w mojej głowie”. Zgromadzeni w specjalnie przygotowanej scenerii sali kinowej zapoznali się z przekazem krótkich reportaży o stereotypach prozdrowotnych wyborów.


Organizatorzy Ekologicznego Festynu Rodzinnego „Czas na zdrowie” DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM OSOBOM, FIRMOM I INSTYTUCJOM, bez wsparcia których niemożliwe byłoby przeprowadzenie – według opinii uczestników imprezy – „tak wspaniałych atrakcji”.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform