Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Ograniczenia epidemiczne. Ponad 300 osób ukaranych mandatami karnymi za naruszenie obostrzeń

Autor admin
Data utworzenia: 09 grudzień 2020, 14:38 Wszystkich komentarzy: 0


Ograniczenia epidemiczne. Ponad 300 osób ukaranych mandatami karnymi za naruszenie obostrzeń

Lokalna policja wciąż prowadzi cykliczne kontrole placówek handlowych czy obiektów gastronomicznych pod kątem respektowania zaleceń odnośnie obowiązku noszenia maseczek. Na celowniku są także osoby spacerujące po ulicach.

- W ciągu ostatniegomiesiąca policjanci dokonali kontroli niemal 500 osób które naruszyły przepisy dotyczące nakazów i zakazów związanych z zagrożeniem epidemiologicznym. Ponad 300 zostało ukaranych mandatami karnymi za naruszenie przepisów a 20 wniosków o ukaranie skierowano do Sądu - zaznacza asp. Anna Grześków - Mundurowi restrykcyjnie podchodzą do osób, które w sposób lekceważący nie stosują się do obowiązujących obostrzeń i apelują o rozsądek. Skutkiem braku odpowiedzialnego zachowania może być nie tylko mandat karny nawet do 500 zł, czy 30 tys. grzywna ale również narażenie się na zakażenie.

Prowadzone działania mają na celu ograniczenie ryzyka i uświadomienie mieszkańcom powiatu legnickiego jak wielkie zagrożenie niesie za sobą brak odpowiedzialności. Oprócz kontroli drogowych przeprowadzanych głównie przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, dzielnicowi sprawdzili ponad 100 placówek handlowych i obiektów gastronomicznych.

Raport epidemiczny

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, w ciągu minionej doby u 10 mieszkańców powiatu legnickiego potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

W całej Polsce potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 12 168 osób. Liczba przypadków śmiertelnych wyniosła 568, z czego 435 to efekt chorób współistniejących.

Wśród zmarłych znalazła się jedna osoba z naszego powiatu.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.