Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Zapora w Pilchowicach znakomitym miejscem na rodzinny wypad weekendowy

Autor Maciek
Data utworzenia: 16 wrzesień 2011, 08:45 Wszystkich komentarzy: 0


Zapora w Pilchowicach znakomitym miejscem na rodzinny wypad weekendowy

Znakomitym miejscem na spędzenie ciekawego weekendu jest zapora wodna w Pilchowicach. Usytuowana około 65 kilometrów od Chojnowa. Początkowo musimy kierować się Bolesławiec, Lwówek Śląski, Pilchowice. Po dotarciu na miejsce po lewej stronie mamy parking oraz mały bufet, gdzie możemy coś przekąsić lub napić się ciepłego napoju. Sama zapora zapiera dech w piersiach, widoki są przepiękne.

Do wyboru mamy kilka opcji. Możemy zwiedzić zaporę na górze, tam spędzić wspaniałe chwile, odpocząć wśród zieleni. Możemy także trochę pochodzić. Dookoła zapory znajduje się kilka tras: możemy zejść na sam dół i z tego miejsca obserwować ogrom obiektu. Mamy także możliwość pospacerować po lesie wśród zieleni i niezwykłej ciszy.

Dla osób, które wędkują jest to miejsce wręcz magiczne. Miejsc na połowy jest mnóstwo. Wycieczkę nad wodę proponuję dla całych rodzin. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Podam jeszcze kilka informacji dotyczących samego obiektu. Zapora Pilchowice położona jest koło Jeleniej Góry, na rzece Bóbr w województwie dolnośląskim. Otworzono ją w 1921r. Jej wysokość sięga 69 metrów. Jest ona drugą co do wysokości i drugą co do wieku zaporą w Polsce. Długość korony zapory sięga 270 metrów.  Została ona zbudowana z kamieni łączonych betonem. Woda ze zbiornika zasila turbiny elektrowni, które znajdują się w wyglądającym jak dom rodzinny budynku u stóp zapory.

Zdjęcia zródło: www.wlen.org.pl


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.