Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Spotkanie autorskie z Janem Nowickim za nami

Autor admin
Data utworzenia: 30 październik 2014, 12:05 Wszystkich komentarzy: 2


Spotkanie autorskie z Janem Nowickim za nami

W środę, 27 października w Bibliotece Miejskiej odbyło się spotkanie z Janem Nowickim- wybitnym aktorem teatralnym i filmowym, autorem kilku książek, laureatem licznych nagród i odznaczeń. Do naszego miasta przyjechał z najnowszą publikacją "Białe Walce". Spotkanie poprowadziła Krystyna Zajko- Minkiewicz, która na wstępie opowiedziała pokrótce o publikacjach Jana Nowickiego.

Najnowsza publikacja opowiada o przemijaniu, smakowaniu życia, kiedy zbliżamy się do starości. Bohaterowie książki to pięcioro emerytów, w tym czterech panów. Poznajemy ich w pociągu, podczas podróży w jednym przedziale Tanich Linii Kolejowych. Czytelnicy towarzyszą im przez miesiąc bogaty w dziwaczne zdarzenia i anegdoty oraz nietuzinkowe rozmowy. Książka jest pełną humoru i nostalgii opowieścią o ludzkim życiu, przemijaniu, poszukiwaniu szczęścia oraz mierzeniu się z własną słabością i śmiertelnością. Pomimo powagi tematyki, powieść napisana jest lekko i dowcipnie.

Do Biblioteki Miejskiej przybyło wielu mieszkańców Chojnowa, którzy z zainteresowaniem przysłuchiwali się opowieściom zaproszonego gościa. Poza zaprezentowaniem najnowszej publikacji, Jan Nowicki opowiedział wiele zabawnych anegdot ze swojego życia prywatnego i zawodowego. Na twarzach publiczności nieustannie gościł uśmiech, wielokrotnie pojawiały się oklaski. Aktor od pierwszej chwili zdobył serce publiczności, ujmując ją dobrym humorem i dowcipem.

Na koniec spotkania, Jan Nowicki otrzymał podziękowania od publiczności, pracowników biblioteki oraz Burmistrza Chojnowa. Wszyscy zainteresowani mogli podpisać książki, a także zamienić z nim parę słów.
Komentarze

no prosze , bezradna czapska na pierwszym planie , tytuł artykułu powinien być : spotkanie czapskiej z nowickim skoro jest na pierwszym zdjęciu. portal promuje za darmo a na komercyjnej stronie ma puchy - co za gupota
zgłoś komentarz
bezradna czapska może by tak na sesji sie odzywała jak rzuca się na aparat ? co bezradna obiecała swoim wyborcom w 2010 roku i zrealizowała ? śmierdziało jak śmierdzi , żenada. Dalej pchają się do wyborów nieudacznicy
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.