Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Zmian w zarządzie Chojnowianki na razie nie będzie

Autor admin
Data utworzenia: 01 marzec 2017, 13:21 Wszystkich komentarzy: 1


Zmian w zarządzie Chojnowianki na razie nie będzie

Za nami nadzwyczajne walne zebranie członków KS Chojnowianka, które wczorajszego wieczora odbyło się w Domu Schrama. Spotkanie stanowiło okazję do omówienia kilku istotnych kwestii dla działalności klubu.

Pieniądze

Tematem numer jeden jak zawsze były pieniądze. Obecny na zebraniu burmistrz Jan Serkies przedstawił osobom zgromadzonym informację o dotacji dla klubu sportowego KS Chojnowianka na 2017 rok. Podpisano 2 umowy - pierwsza dotyczy dotacji dla pierwszego zespołu i opiewa na kwotę 39 000 złotych na działalność statutową; druga dotyczy zespołów młodzieżowych, które łącznie otrzymają kwotę 49 000 złotych - Bardzo mi zależy, by ten klub stał się bardziej klubem środowiskowym. Uważałem, że poprzez podział pieniędzy stricte na zespoły powodujemy to, że rodzice będą bardziej zainteresowani podziałem tych pieniędzy oraz zdobywaniem ich dla tych zespołów - podsumował burmistrz.

Poszczególne zespoły otrzymają:

- Junior Młodszy - Junior Starszy - 17 000 zł
- Trampkarz - Junior Młodszy - 14 000 zł
- Młodzik - 10 000 zł
- Orlik - 4 000 zł
- Żak - 4 000 zł

Zebranie stanowiło okazję do przedstawienia stanu finansowego klubu w roku minionym. Chojnowianka w 2016 roku dysponowała kwotą 109 982 zł., z czego 100 tysięcy pochodziło z dotacji z Urzędu Miejskiego, ponad 6 tysięcy z darowizn, ponad 3 tysiące to przychody statutowe a 96 złotych to kwota pochodząca ze składek członkowskich.

Klub zakończył rok 2016 ze stratą wynoszącą ponad 14 tysięcy złotych. Chojnowianka w chwili obecnej posiada zobowiązania wobec trenerów, miasta oraz Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Komisja rewizyjna po zapoznaniu się z dokumentacją finansową i bilansem nie zgłosiła żadnych zastrzeżeń i udzieliła zarządowi absolutorium.

Do działania chętnych nie ma

Drugim najistotniejszym punktem zebrania było podjęcie decyzji o składzie liczbowym zarządu klubu oraz wybór jego członków, w związku z podaniem się do dymisji obecnego składu. Zdaniem większości zgromadzonych niewątpliwie dobrym rozwiązaniem byłoby powiększenie zarządu o przedstawicieli poszczególnych zespołów wchodzących w skład KS Chojnowianka. Formalny wniosek o powiększenie składu zarządu został przyjęty - zabrakło jednak chętnych kandydatów.

Zdaniem prezesa Bogdana Jóźwiaka - Wszyscy garną się do pisania i krytykowania - gdy jednak przychodzi do działania chętnych nie ma. Debata nad zarządem nie przyniosła żadnych skutków - ze względu na brak kandydatów, pomimo dymisji stary zarząd chcąc nie chcąc pozostał na swoim stanowisku.

Pozytywnym aspektem spotkania niewątpliwie było powiększenie liczby członków klubu. Wśród gości zebrania tym razem znaleźli się także przedstawiciele rodziców piłkarzy.

Powraca temat boisk

Zebranie stanowiło okazję do przedyskutowania kilku istotnych i często drażliwych tematów. Piłkarze z drużyn młodzieżowych poruszyli temat opłacania transportu, na który w ostatnim czasie musieli składać się sami piłkarze - klub jednak nie mógł opłacić przejazdów z powodu braku środków. Prezes zarządu zaznaczył, że klub nie może finansować takich rzeczy z dotacji, która dopiero wpłyną.

Sporo dyskusji wzpudziło poruszenie tematu ostatniego konfliktu w sprawie boisk i możliwości trenowania na nich. Zdaniem burmistrza Jana Serkiesa konieczne jest stworzenie harmonogramu treningów; zaznaczył także że inne kluby piłkarskie korzystające z miejskich boisk taki grafik posiadają - Zajęcia mogą odbywać się od poniedziałku nawet do soboty. To trzeba rozłożyć. Nie może być tak że zajęcia odbywają się tylko w dwóch dniach, kiedy przychodzą wszyscy - zaznaczył burmistrz, dając do zrozumienia że takie rozwiązanie jest konieczne, jeżeli boiska mają zachować odpowiedni stan.Komentarze

Witam. Po tych informacjach finansowych krew mi się zmroziła jeżeli w 2016 roku było kasy 109.982 zł i jest 14.000 zł długo to oznacza że Prezes i Zarząd wydał razem 123.982 zł a na ten rok jest 88.000 zł i jeszcze należy oddać dług 14.000 zł czyli zostanie 74.000 zł na cały rok to oznacza że będzie o 49.982 zł miej niż wydano w 2016 roku, oznacza to że w połowie roku Nasz Klub będzie musiał ogłosić UPADŁOŚĆ bo braknie kasy. Ale jeśli PREZES zatrudnia trenera na którego rocznie się wykłada ponad 40.000 zł z klubowej kasy to Panie Prezesie straty powinien Pan pokryć z własnej kasy, bo to Pan prowadzi Klub do upadłości przez niegospodarne wydawanie pieniędzy publicznych. Dziwi mnie fakt, że Burmistrz który daję publiczną kasę pozwala na taką niegospodarność. Przecież złe gospodarowanie publiczną kasą jest nawet karalne.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.