Logowanie Rejestracja

Mistrzostwa Świata w biegu 24-godzinnym. Chojnowianka na podium

Autor Kasia_
Data utworzenia: 27 lipiec 2017, 13:06 Wszystkich komentarzy: 1

W Irlandii Północnej, w Parku Victoria w Belfaście odbyły się Mistrzostwa Świata w biegu 24-godzinnym. Wśród reprezentantek Polski znalazła się pochodząca z Chojnowa Aleksandra Niwińska, która wykazała się życiową formą, zdobywając indywidualnie wicemistrzostwo świata. W klasyfikacji drużynowej Polki wywalczyły złoto.

Aleksandra Niwińska, trenująca pod okiem Macieja Żukiewicza, przebiegła w ciągu doby 251 kilometrów, co zapewniło jej miejsce na podium. Chojnowianka otrzymała srebrny medal Mistrzostw Świata.

Mistrzostwa odbywały się w Parku Victoria w Belfaście, na 1653-metrowej pętli. Zawodnicy mieli za zadanie przebiec jak największą liczbę okrążeń.

W Mistrzostwach wzięło udział 131 kobiet i 159 mężczyzn.

Aleksandra Niwińska pobiła swój życiowy rekord o 8 km, a uzyskany przez nią wynik jest trzecim w historii biegów 24-godzinnych.

Srebrny medal Aleksandra Niwińska wywalczyła w końcowych godzinach biegu, gdy zaatakowała słabnące Amerykanki. Z 7 pozycji awansowała aż na 2. Biegaczka najlepiej z całej drużyny zniosła trudy rywalizacji.

Wspólnie z dwoma innymi Polkami wywalczyła złoty medal w klasyfikacji drużynowej. Wynik polskiej drużyny ustanowił nowy rekord świata w biegu 24-godzinnym i wynosi 741 km i 886 metrów.

źródło: e-legnickie.pl