Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Budżet Obywatelski 2018: "Uroczy zakątek" z linowym placem zabaw w sąsiedztwie Rynku

Author: admin
Creation date: 07 February 2018, 11:13 All comments: 2


Budżet Obywatelski 2018: "Uroczy zakątek" z linowym placem zabaw w sąsiedztwie Rynku

Do 15 lutego w sekretariacie Urzędu Miejskiego składać możemy projekty inwestycji w ramach drugiej edycji chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Poprosiliśmy Was o dzielenie się z nami Waszymi pomysłami na zmiany w Chojnowie. Dzisiaj na naszą skrzynkę pocztową otrzymaliśmy dwa projekty do budżetu, złożone przez radnego Pawła Grabka. Drugi z nich skierowany jest do mieszkańców północnej części Chojnowa i zakłada budowę linowego placu zabaw przy Domu Schrama.

Projekt dotyczy budowy linowego placu zabaw, montażu bezpiecznej nawierzchni amortyzującej upadki, sztucznej trawy, czterech ławek, czterech lamp ogrodowych, dwóch donic z zielenią oraz dwóch koszy na śmieci a także nasadzenie żywopłotu na odcinku około 8 metrów. Wszystko to znaleźć miałoby się na pustym placu, zlokalizowanym w sąsiedztwie Domu Schrama, przy południowej pierzei Rynku.

Zdaniem pomysłodawcy, linowy plac zabaw poprzez zabawę umożliwia ćwiczenia ciała i umysłu - sprytu, zwinności i kreatywnego myślenia - Celem projektu jest utworzenie przyjemnego dla mieszkańców miejsca, w którym można odpocząć i gdzie dzieci będą mogły się bawić - dodaje radny Paweł Grabek.

Koszt realizacji projektu został wyceniony na 25 tysięcy złotych, z czego: 12 tysięcy ma zostać przeznaczone na linarium, 4 tysiące na nawierzchnię, 5 tysięcy na ławki, po tysiąc złotych na lampy ogrodowe i kosze na śmieci, 1,5 tysiąca na donice z zielenią oraz 500 złotych na realizację żywopłotu.


Zobacz również: Budżet Obywatelski 2018: Projekt remontu drogi dojazdowej do garaży


Comments

Panie Pawle- to nie przejdzie. Pan zostawi ten placyk dla Pana Dariusza, naszego rodzimego człowieka sukcesu i dewelopera. Wkrótce powstanie tam kolejny budynek. Na lepsze dla wszystkich. Dzięki temu Panu w Chojnowie w końcu powstały ładne budynki, ale przede wszystkim nowe miejsca zamieszkania w całkiem atrakcyjnych cenach.
report comment
Budowa placu zabaw z linarium to dobry pomysł, ale nie w tym miejscu. Zgadam się z poprzednikiem - to miejsce jest pod budynek. Jest to obecnie jedyna luka w pierzejach Rynku i powinna zostać zabudowana bo wygląda fatalnie. Budowa czegokolwiek w tym miejscu to byłby kolejny gwałt na zniszczonej w 1945 roku zabudowie Rynku.

Linarium natomiast mogłoby wzbogacić plac zabaw w Parku Śródmiejskim, które jest kilkadziesiąt metrów dalej.
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.