Chojnowianka gładko ograła Fenixa, walka o awans nadal trwa!

Data utworzenia: 25 maj 2013, 20:45 Wszystkich komentarzy: 12

Punktualnie o godzinie 16:00 na chojnowskim stadionie nasz lokalny klub rozegrał kolejny mecz, w którym rywalem była ekipa Fenixa Pielgrzymka. Po raz pierwszy w tym sezonie bilety na mecz były darmowe, jednak na trybunach nie dało się dostrzec większej liczby fanów. Ci którzy nie zjawili się na meczu mogą tylko żałować widowiska, które przygotowali piłkarze.

Spotkanie to było niezmiernie ważne, gdyż w ostatnim czasie KS Chojnowianka spisywał się nieco słabiej. Dziś nasi zawodnicy pokazali klasę i zdobyli jakże cenne trzy punkty. Mecz toczył się do jednej bramki, rywale przeprowadzili kilka niegroźnych kontrataków, które nie przyniosły żadnych rezultatów.

Od samego początku spotkania chojnowianie przejęli inicjatywę w grze. Ciągły napad na bramkę rywala przyniósł pierwszego gola w 25 minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Fabian Gałaszkiewicz, który rozgrywał znakomite spotkanie. Chojnowianka nie zamierzała zakończyć spotkania wynikiem 1:0. 35 minuta spotkania dała kolejną bramkę - Bartosz Haniecki umieścił futbolówkę w siatce rywala. KS Chojnowianka mogła prowadzić znacznie wyżej, jednak nie udało się wykorzystać kilku dogodnych sytuacji podbramkowych.

Druga połowa meczu to kolejny popis piłkarskich umiejętności Chojnowian, którzy zamknęli rywali na ich własnej połowie. W 70 minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Fabian Gałaszkiewicz podwyższył na 3:0. Zwycięstwo było pewne, jednak chojnowianie ciągle naciskali rywala. W 75 minucie sędzia podyktował rzut karny, którego egzekutorem był Piotr Jędrusiak. Nasz zawodnik bez wahania podwyższył rezultat na 4:0. Piłkarze z Pielgrzymki byli kompletnie rozbici i bezradni.

Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0 i pewnym zdobyciem 3 punktów. Po kilku niepowodzeniach nasi reprezentanci pokazali, że sezon nadal trwa i nie zamierzają się poddać. Doskonała gra w środku pola oraz napadzie naszej ekipy daje dobre prognozy przed kolejnymi meczami.

Następne spotkanie nasi piłkarze stoczą już 01/06/2013 - rywalem będzie ekipa z Krzywej. Następnie 06/06/2013 zagramy w Wilkowie. Liczymy na kolejne punkty i dalszą walkę o posadę lidera rozgrywek klasy A.