Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Zapraszamy do zadawania pytań na sesję Rady Miasta

No to moje pytanie...Też związane z nie najlepiej -żeby nie powiedzieć źle działającą służbą zdrowia w naszym mieście...Większość mieszkańców naszego miasta nie wie że codziennie po godz.18 a w sobotę,niedzielę i święta -przez całą dobę- mogą uzyskać poradę lekarza,wykonać ekg,zastrzyk,pomiar ciśnienia,pomoc w stanach nie zagrażających życiu w przychodni Noxmed w Niebieskim Parasolu(dawny szpital). I tu pojawia się moje pytanie.Czy  komukolwiek zależy na tym aby nasi mieszkańcy byli POINFORMOWANI gdzie mają szukać pomocy ponieważ większość osób myśli że po godz.18 kiedy zamykają się drzwi pryzychodni przy ul.Legnickiej zostają zdani sami na siebie(lub ew.wizyta w Legnicy)Może należało by zrobić kampanię informacyjną dla mieszkańców Chojnowa i okolicznych wsi o tym gdzie znajdą pomoc lekarza.Mało tego.Przypomnę że przychodnia NOXMED ma w swoich obowiązkach wyjazdową pomoc lekarską co znaczy że lekarz,pielęgniarka  ma OBOWIĄZEK dojechania(wizyta domowa)do obłożnie chorej osoby lub osoby która z różnych względów sama nie może dotrzeć do przychodni.
zgłoś komentarz
Posypały się pytania to ja się dołączę.Moje trochę wyprzedza to co zapewne nastąpi ale dobrze wiedzieć co nasz burmistrz z radą bezradnych planują. 1.Ile w tym roku wyniesie dotacja na kościół katolicki w Chojnowie. Przypomnę tylko że od 2008 takie dotacje są co rok w kwotach 40 tyś zł ,raz był 30 tyś zl. 2.Co burmistrz i rada bezradnych myślą, czy w ogóle znają konstytucję RP a konkretnie Art.25 ust. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej władze publiczne zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, zaś zgodnie z ust. 3 tegoż artykułu stosunki pomiędzy państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi opierać się mają na poszanowaniu ich autonomii i WZAJEMNEJ NIEZALEŻNOŚCI KAŻDEGO W SWOIM ZAKRESIE, jak również wzajemnego współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego. Mimo pewnej niedoskonałości zapisów konstytucyjnych jest oczywiste, że nie pozwalają one na dotowanie przez państwo celów kultu religijnego. W konsekwencji również obowiązujące prawo, przynajmniej werbalnie, zakazuje dotowania przez państwo dotowania obiektów sakralnych.
zgłoś komentarz
Witam,
Moje pytanie jest następujące:Jakie kroki zostały poczynione przez radę czy burmistrza w sprawie zwiększenia karetek pogotowia? obecnie na stanie jest jeden pojazd który obsługuje miasto i gminę to jakieś 20tyś. mieszkańców i teren dość rozległy, poza tym blisko naszego miasta leci autostrada i w razie "W" to pogotowie z Chojnowa ma najbliżej. Więc jeśli karetka jest na wyjeżdzie a wypadnie coś  nagłego co w tedy. Czekać aż wrócą z wypadku, przyjedzie karetka z Legnicy lub Złotoryi ( wiadomo że decydują minuty jeśli chodzi o ratowanie życia), czy modlić się czy od razu dzwonić po grabarza. Ta sprawa dotyczy wszystkich mieszkańców bez względu na wiek i statut społeczny. Uważam że 2 karetki to minimum jakie powinno być na stanie. Możę miasto z gminą mogli by się dorzucić do tego interesu jak by marszałek kręcił nosem że nie ma środków, zamiast dawać kasę na dokarmianie kotów lub dla plebana.
pozdrawiam Smok
ps. pożar domu na ul. Kolejowej to nie moja sprawka.
Brawo SMOKU!!! bardzo dobre pytanie...większość ludzi nie wie że w Chojnowie jest tylko jedna!!!! karetka....a przypominać nie trzeba że nie mamy szpitala...Wszystkie inne miasta w naszym rejonie mają większy stan karetek...Np. Jawor też miał tylko jedną karetkę ale po interwencji mieszkańców i władz miasta Jawora zwiększono stan karetek mimo że że w Jaworze jest SZPITAL!!!Tam ludziom i władzy zależało na zdrowiu i życiu mieszkańców u nas w Chojnowie-jakoś nie bardzo.Nikt nie protestuje ludzie!!! ponad 20 tys. mieszkańców i tylko jedna karetka!!!!????? TO PARODIA!!! Panie Burmistrzu!!! Pan też ma rodzinę a i swoje lata więc przykre by było jak nie będzie miał kto(nie daj BOŻE) udzielić pomocy!!! Może warto się nad tym zastanowić??? Życie jest tylko jedno i jest najważniejszą wartością.Jest BEZCENNE i powinno stanąć się na głowie aby przywrócić drugą karetkę w Chojnowie tak jak to było jeszcze kilka lat temu...
zgłoś komentarz
Jeśli Psymon wie co mówi a myślę że wie, to kwota 30tys. lub 40 tys. w znacznym stopniu zasiliła by działanie drugiej karetki w naszym mieście.I wszyscy by mieli z tego korzyść -niezależnie od przekonań religijnych-Katolicy,Prawosłąwni,Żydzi,Świadkowie Jehowy,ZIelonoświątkowcy i inni.Przepraszam że nie wymieniam ale nie znam wszystkich a jest ich pewnie sporo...
zgłoś komentarz
@frytoo na chojnow.miejsce.me w temacie " Wydatki Chojnowskiego UM na kościół katoliki." są dokumenty tych wydatków.
zgłoś komentarz
@frytoo na chojnow.miejsce.me w temacie " Wydatki Chojnowskiego UM na kościół katoliki." są dokumenty tych wydatków.
gdzie mam tego szukać???a ha już już ...zaraz luknę..Dzieki za info...a może sprawdzimy ile poszło na służbę zdrowia???
zgłoś komentarz
@frytoo na chojnow.miejsce.me w temacie " Wydatki Chojnowskiego UM na kościół katoliki." są dokumenty tych wydatków.
gdzie mam tego szukać???a ha już już ...zaraz luknę..Dzieki za info...a może sprawdzimy ile poszło na służbę zdrowia???
zgłoś komentarz
Linku nie podam bo usuną.
zgłoś komentarz
spoko już mam :) dzięki:)....No dobra poszukam czy  rada miasta wsparła działalność pogotowia ratunkowego :P
zgłoś komentarz
Przepraszam że tak się czepiam tego pogotowia ale mam sporą rodzinę i sam mam kłopoty ze zdrowiem więc bardzo mnie to interesuje...Kilka dni miał miejsce tragiczny wypadek -jak większość lub wszyscy Chojnowianie już wiedzą.Ale czy ktoś zastanawiał się co by było gdyby na miejscu nie było karetki bo była by na wyjeżdzie???Np. w Legnicy??? To cud że pogotowie było w swojej bazie bo widzę że ostatnio bardzo dużo jeździ na sygnale po naszym mieście....Więc jedna karetka to parodia..
zgłoś komentarz

Dodaj odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.