Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Wiadomości

23 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Sprawozdanie z wykonania budżetu za I półrocze na wrześniowej sesji Rady Miejskiej
Przed nami wrześniowa sesja Rady Miejskiej. W jej porządku znalazł się m.in. raport o stanie oświaty oraz sprawozdanie z wykonania budżetu za I półrocze 2021 roku.
23 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w nocy
Powiat legnicki został objęty ostrzeżeniem meteorologicznym pierwszego stopnia dotyczącym silnego wiatru.
23 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Mobilna pracownia mammograficzna ponownie w Chojnowie
LUX MED Diagnostyka zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej, która 5 października stanie przy Szkole Podstawowej nr 3 na ulicy Reymonta. W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.
23 wrzesień 2021, Partnerstwo,
Sposoby na wybielanie zębów w domu
Biały uśmiech jest dziś pożądany jak nigdy. Poprawia on wizerunek, wyznacza status społeczny, ułatwia osiąganie sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Najprościej rozjaśnić zęby u dentysty, ale zabiegi wybielające oferowane przez gabinety stomatologiczne odstraszają cenami. Tanią i skuteczną alternatywę stanową domowe sposoby poprawiania koloru zębów. Poznaj najpopularniejsze z nich.
22 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przebudowa drogi powiatowej w Biskupinie zakończona
Zakończyły się prace nad przebudową drogi powiatowej nr 2221D w Biskupinie. Inwestycja realizowana na zlecenie powiatu legnickiego została wsparta finansowo z budżetu gminy Chojnów. 20 września dokonano odbioru końcowego zadania.
22 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
O greckiej kuchni z Dionisiosem Sturisem
W sali widowiskowej Domu Kultury odbyło się spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem, który powrócił do Chojnowa ze swoją nową książką, tym razem skupiającą się na temacie greckiej kuchni. Na wydarzenie zaprosili Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.
22 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejna akcja promująca udział w spisie zawita do Chojnowa
Gminny Komisarz Spisowy zaprosił do udziału w akcji Noc Spisowa, która w najbliższą sobotę zawita na chojnowski Rynek.
22 wrzesień 2021, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 0
Transport elementów wielkogabarytowych – komu można go zlecić?
Przewóz produktów i elementów, które przekraczają określone wymiary, odbywa się na innych zasadach niż standardowy przewóz towarów. Zobacz, co warto wiedzieć o transporcie elementów wielkogabarytowych.
21 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
ChZGKiM zapowiada przeglądy stanu techniczego budynków
Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje o planowanych rocznych i pięcioletnich przeglądów stanu technicznego budynków zarządzanych przez ChZGKiM.
21 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kolory duszy. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę
Do końca w Galerii Młodych oraz w dziale dla dzieci i młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej oglądać możemy wystawę "Kolory duszy" Aleksandry Anny Sikorskiej z Góry. Artystka tworzy tworzy prace posługując się palcami, zabawkami lub szyszkami.
21 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Koncert galowy w chojnowskiej farze. Zwieńczenie Letnich Koncertów Organowych
Przed nami ostatni, galowy koncert zaplanowany w ramach tegorocznej edycji Letnich Koncertów Organowych. W chojnowskiej farze zaprezentują się Orkiestra Kameralna Wratislavia, Piotr Tarcholik (skrzypce, dyrygent) oraz Adam Tański (organy).
20 wrzesień 2021, Partnerstwo,
Bistro u Sabcia – nowa sala na przyjęcia okolicznościowe do 40 osób
Bistro u Sabcia zaprasza do skorzystania z nowej oferty jaką jest klimatyzowana sala na przyjęcia okolicznościowe organizowane z pysznym domowym jedzeniem do 40 osób.
20 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Koło Gospodyń Wiejskich w Jaroszówce zaprasza na Piknik Rodzinny
Koło Gospodyń Wiejskich w Jaroszówce zaprasza na Piknik Rodzinny organizowany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Chojnów.
20 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Festiwal Romansu Polsko - Rosyjskiego w Domu Kultury [ZDJĘCIA]
W Domu Kultury odbył się kolejny koncert w ramach X Festiwalu Romansu Polsko-Rosyjskiego Słowiańskie Barwy Miłości im. Lidii Nowikowej. Na wydarzenie zaprosili Burmistrz Miasta Chojnowa oraz dr Tadeusz Samborski - Prezes Stowarzyszenie Kulturalnego Krajobrazy.
20 wrzesień 2021, Chojnowska Drużyna Strzelecka, Wszystkich komentarzy: 2
Chojnowska Drużyna Strzelecka na odsłonięciu pomnika Miejsce Pamięci Golgota Wschodu
W Polkowicach 19 września doszło do niecodziennego wydarzenia. W uroczystości wzięło wielu mieszkańców Polkowic, przedstawiciele środowisk patriotycznych i kombatanckich, samorządowcy, Chojnowska Drużyna Strzelecka, poczty sztandarowe: Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej, górniczych związków zawodowych, 4 polkowickich szkół.
18 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Linia kolejowa 316. Trwają przygotowania do inwestycji
Rozpoczęły się przygotowania do oczekiwanej od kilku miesięcy przebudowy linii kolejowej nr 316 na odcinku z Chojnowa do Rokitek. Trwa wycinka drzew i zarośli na terenie przyszłej inwestycji.
17 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Stypendia Wójta dla najzdolniejszych uczniów z gminy Chojnów. Gala w Budziwojowie [ZDJĘCIA]
Na boisku w sąsiedztwie budziwojowskiego pałacu odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Wójta Gminy Chojnów. W gali udział wzięli najzdolniejsi uczniowie z gminy wiejskiej Chojnów, nauczyciele, dyrektorzy szkół i przedstawiciele Urzędu Gminy. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.
17 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Jubileusz w Środowiskowym Domu Samopomocy nr 2 [ZDJĘCIA]
1 października minie 10 lat istnienia Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 w Chojnowie. Korzystając z zaproszenia gościliśmy dzisiaj na jubileuszowych uroczystościach. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.
17 wrzesień 2021, PWSZ im. Witelona,
Hybrydowy tryb nauki w PWSZ im. Witelona
Nadchodzi nowy rok akademicki, a pandemia nie odpuszcza. Studentów PWSZ im. Witelona w Legnicy czeka więc od października hybrydowy tryb nauki.
16 wrzesień 2021, Partnerstwo,
Stabilna i zautomatyzowana firma logistyczna GXO w Osłej poszukuje nowych osób do swojego zespołu
Jeśli obecnie szukasz nowej pracy, która da Ci szansę na dobrą pensje, zgrany zespół, rozwój i możliwość awansu to kliknij w link poniżej, gdzie znajdziesz wszystkie nasze oferty pracy. Zapraszamy też do artykułu, w którym piszemy trochę więcej o tym kim jesteśmy i dlaczego warto z nami współpracować.