Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Wiadomości

06 maj 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Budowa sieci wodno-kanalizacyjnej dla projektowanego osiedla domów jednorodzinnych
Urząd Miejski rozpoczął poszukiwania wykonawcy sieci wodno-kanalizacyjnej dla projektowanego osiedla domów jednorodzinnych, które w przyszłości ma powstać między ulicą Sikorskiego a dawną linią kolejową Chojnów-Złotoryja.
06 maj 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Bezpłatna pomoc prawna w budynku Urzędu Gminy Chojnów
Mieszkańcy powiatu legnickiego mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej - adwokat będzie pełnić dyżur w budynku Urzędu Gminy Chojnów.
06 maj 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dotacje z budżetu miasta na realizację przedsięwzięć związanych z ograniczeniem niskiej emisji
Burmistrz ogłosił nabór wniosków o udzielenie dotacji celowych ze środków budżetu Gminy Miejskiej Chojnów na realizację przedsięwzięć związanych z ograniczeniem niskiej emisji na Chojnowa. Wnioski będzie można składać  od 10 maja do 10 czerwca 2021 roku.
05 maj 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Basen Miejski na razie tylko dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży
Dzięki ograniczonym obostrzeniom, chojnowski basen powoli powraca do życia. Na razie korzystać mogą jednak z niego w ograniczonym zakresie jedynie zorganizowane grupy dzieci i młodzieży do lat 18.
05 maj 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Sprawcy pobicia w rękach chojnowskich policjantów
Chojnowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzut pobicia mieszkańca jednej z podchojnowskich wsi. Za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
05 maj 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
DK94: Wypadek przy zjeździe na Witków
Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło dziś nad ranem na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 oraz drogi gminnej łączącej DK94 z Witkowem. W wyniku wypadku jedna osoba wymagała interwencji służb ratunkowych.
05 maj 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Drugi dzień egzaminów maturalnych [ZDJĘCIA]
W szkołach przy ulicy Poźniaków i Witosa o godzinie 9:00 rozpoczął się egzamin na poziomie podstawowym z matematyki. Zobacz zdjęcia.
04 maj 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
17 kolizji i 1 wypadek śmiertelny. Podsumowanie weekendu majowego
Lokalna policja podsumowuje weekend majowy na drogach. Od piątku 30 kwietnia roku do poniedziałku 3 maja, na terenie powiatu legnickiego i miasta Legnicy doszło do 17 kolizji i 1 wypadku drogowego, w którym dwie osoby poniosły śmierć na miejscu. Zatrzymano także 12 kierowców, którzy wsiedli za kółko samochodu pod wpływem alkoholu, bądź nie posiadając uprawnień.
04 maj 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Punkt szczepień w hali PZS gotowy. Potrzebna jednak akceptacja wojewody i włączenie w system
Ponad tydzień temu zakończyły się prace nad Punktem Szczepień Powszechnych w hali Powiatowego Zespołu Szkół przy ulicy Matejki. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy punkt zostanie otwarty. Samorząd powiatowy czeka na akceptację ze strony wojewody oraz przydział szczepionek.
04 maj 2021, Muzeum Regionalne, Wszystkich komentarzy: 0
Tkactwo ponownie króluje w chojnowskim Muzeum
Drodzy Państwo, Chojnów od wieków stał tkactwem. Bogate te tradycje podkreślają cyklicznie pojawiające się wystawy tkactwa współczesnego w chojnowskim Muzeum. Aktualnie mamy przyjemność gościć wystawę "Tkane opowieści" Grupy Tkackiej Wątek z Wrocławia.
04 maj 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Akcja łowców pedofilów w Witkowie. Nagranie z zatrzymania w sieci
Na facebookowym profilu organizacji ECPU Polska pojawiło się nagranie z obywatelskiego zatrzymania mężczyzny, który - jak informują nagrywający - próbował spotkać się z 12 letnią dziewczynką w mini ZOO w Lubinie, aby uprawiać z nią seks. Do zatrzymania doszło w Witkowie w gminie Chojnów. Mężczyzna został przekazany w ręce policji.
04 maj 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Matury rozpoczęte [ZDJĘCIA]
W Powiatowym Zespole Szkół rozpoczęły się matury. Towarzyszyliśmy dzisiaj uczniom, którzy zdawali w auli przy ulicy Witosa. Zobacz zdjęcia.
03 maj 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Urząd Gminy, GZGKiM, GOPS i PSZOK nieczynne 4 maja
4 maja nie skorzystamy z usług Urzędu Gminy, Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz położonego w Białej PSZOKu.
02 maj 2021, Partnerstwo,
Włoska pizza z pieca opalanego drewnem w Chojnowie obok Neonetu (Legnicka 50)
Włoska pizza z pieca opalanego drewnem w Chojnowie obok Neonetu przy ul. Legnickiej 50!
30 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Majówka 2021
Przed nami weekend majowy. W tym roku upłynie on nam pod znakiem wciąż trwających obostrzeń oraz skromnych obchodów 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
30 kwiecień 2021, Starostwo Powiatowe, Wszystkich komentarzy: 0
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 przez maturzystów w PZS w Chojnowie

30 kwietnia to niezwykły dzień dla 53 absolwentów Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. W tym dniu nie zabrakło wzruszeń i podziękowań. Wiele pracy, trudu i wysiłku uczniów oraz nauczycieli zostało włożonych w osiągnięty sukces, jakim jest zakończenie nauki w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie.

30 kwiecień 2021, SP Niedźwiedzice, Wszystkich komentarzy: 0
Uczniowie SP w Niedźwiedzicach przestrzegają seniorów przed oszustwami domowymi
Nasi Drodzy Seniorzy! Jesteście dla nas bardzo ważni, dlatego w trosce o Wasze bezpieczeństwo i spokój, stworzyliśmy spot reklamowy ostrzegający przed oszustwami domowymi.
29 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Bitwa Regionów. Chojnowskie samorządy zachęcają do udziału
Chojnowskie samorządy zachęcają lokalne Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie kulinarnym Bitwa Regionów. Zgłoszenia trwają do 30 czerwca.
29 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Punk Rock Live 9 1/2 w czerni i bieli [ZDJĘCIA]. Zobacz nagranie z koncertu
W minionych tygodniach informowaliśmy o dwóch koncertach chojnowskiej grupy Polish Fiction - w tym w ramach serii Punk Rock Live. Cały koncert, który odbył się bez udziału publiczności, został udostępniony w sieci. Zobacz nagranie i zdjęcia z koncertu!
29 kwiecień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wójt apeluje o remont nawierzchni dróg powiatowych w Jaroszówce, Zamienicach i Goliszowie
Mijają miesiące, a drogi powiatowe między Jaroszówką i Zamienicami oraz między Chojnowem i Goliszowem wciąż pozostają w fatalnym stanie. - Pilny remont nawierzchni dróg jest konieczny! – apeluje Wójt Gminy Chojnów.