Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Propozycje na weekend

26 wrzesień 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Jurapark w Krasiejowie - wspanałe miejsce na spędzenie weekendu!
Kolejną propozycją na doskonałe spędzenie weekendu jest wypad do Juraparku w Krasiejowie. Miejscowość ta oddalona jest od Chojnowa o 195 kilometrów. Sama trasa jest bardzo prosta. Z naszej miejscowości kierujemy się na A4- kierunek Wrocław. Autostradą jedziemy do zjazdu na drogę 46 tuż przed Opolem. Następnie kierujemy się na Ozimek, a stąd już bez problemu odnajdziemy cel naszej podróży.
03 wrzesień 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Kolejna wyprawa do Jakuszyc!Tym razem prezentujemy kolejną wyprawę do Jakuszyc. Jest to miejsce oferujące turystom wiele możliwości. Są tu szlaki dla mniej i bardziej zaprawionych turystów.
27 sierpień 2012, Maciek,
Jakuszyce - Harrachov pieszo lub rowerem!
Kolejna wycieczka i kolejne przygody, tym razem propozycja wędrówki pieszej lub przejażdżki rowerem. Kilka opcji do wyboru daje szeroki wachlarz możliwości urozmaicenia wyprawy. Serdecznie polecamy taki wypad na weekend.
17 lipiec 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Opactwo Cystersów w Lubiążu to największy zespół klasztorny w Polsce
Opactwo Cystersów jest miejscem niezwykle interesującym pod względem historycznym. Nie jest to jedyny argument przemawiający za wybraniem tego obiektu do zwiedzania. Miejsce to oddalone jest od Chojnowa zaledwie 50 kilometrów.
22 czerwiec 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Wycieczki zorganizowane do Browaru Primator w Nachodzie!
Kolejna wycieczka weekendowa jest skierowana do osób pełnoletnichJ oraz dzieci. Browar Primator w Nachodzie oferuje atrakcje zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych. Miejscowość ta jest zlokalizowana 136 kilometrów od Chojnowa. Sama droga dojazdowa nie sprawi nam większych problemów. Obieramy kierunek Jawor, Bolków, Kamienna Góra finalnie przekraczając granicę w Lubawce. Po czeskiej stronie przejeżdżamy przez Upice oraz Cerveny Kostelec docierając do miejscowości Nachod.
21 czerwiec 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Szwajcaria Lwówecka - piękne skałki i mnogość szlaków turystycznych!
Kolejną atrakcją turystyczną jaką pragniemy państwu przedstawić jest Szwajcaria Lwówecka. Miejsce to oddalone jest od Chojnowa niecałe 50 kilometrów. Dojazd zajmie nam około 50 minut. Do wyboru mamy dwie trasy: pierwsza wiedzie przez Złotoryję, druga zaś przez Bolesławiec. Osobiście polecamy wybrać opcję drugą, gdyż asfalt jest tutaj w lepszym stanie.
15 czerwiec 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Park Dinozaurów w miejscowości Kleinwelka - wspaniała zabawa dla dzieci i dorosłych!
Kolejnym pięknym i ciekawym miejscem na spędzenie weekendu jest Dinopark w Niemczech. Droga jest niezmiernie łatwa. Wyruszając z Chojnowa kierujemy się na autostradę A4 w stronę Jędrzychowic. Cała trasa dojazdowa obejmuje odcinek 121 kilometrów. Po przekroczeniu „granicy” nadal trzymamy się drogi A4, która z czasem przejdzie w trasę E40.
17 maj 2012, Maciek,
Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu
Odwiedzając nadmorskie kurorty nie można zapomnieć o Parku w Niechorzu. Właściciele oferują państwu spacer, który potrwa nie dłużej niż 45 minut, a przejdą państwo całe polskie wybrzeże. Przewodnicy przybliżą dokładnie historię latarnictwa morskiego od zarania dziejów aż po dziś dzień, a miniatury wykonane w skali 1:10 idealnie zobrazują jej rozwój i mnogość form jakie spotkać można od Krynicy Morskiej aż po Świnoujście.
16 maj 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych zostanie otwarte 26 maja!
Jakiś czas temu opisywaliśmy Zamek Legend Śląskich jako miejsce warte państwa uwagi. Dodatkowo w bliskiej okolicy w/w atrakcji powstaje Muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych. Będzie to bardzo ciekawy obiekt do odwiedzenia ze względu na swoje walory historyczne. Serdecznie polecamy wycieczkę łączoną Zamek Legend Śląskich oraz Muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych.
14 maj 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach jest wspaniałym miejscem wartym naszej uwagi
Niecałe 75 kilometrów od Chojnowa znajdują się Kowary, w których powstał Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. W moim przekonaniu jest to bardzo ciekawe miejsce warte naszej uwagi. Droga dojazdowa jest bardzo łatwa. Z naszego miasta wyruszamy w kierunku Złotoryi, Świerzawy docierając do Jeleniej Góry. Z tego punku jedziemy obierając drogę do Karpacza. Sama trasa jest bardzo przyjemna, gdyż już w samochodzie obserwujemy wspaniałe widoki na góry.
11 maj 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 4
Zamek Czocha na weekend, czemu nie?
Kolejną propozycją na spędzenie ciekawego weekendu jest odwiedzenie pobliskiego zamku Czocha. Obiekt ten znajduje się w miejscowości Leśna oddalonej od nas zaledwie o 80 kilometrów. Droga dojazdowa jest bardzo prosta. Z Chojnowa kierujemy się na Jędrzychowice, po dojechaniu do zjazdu na Lubań obieramy właśnie ten kierunek. Następnie nasza trasa prowadzi przez Kościelnik, Kościelniki Średnie docierając finalnie do miejscowości Leśna. Będąc na miejscu za znakami kierujemy się do celu naszej podróży.
23 luty 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Jezioro Góreckie oraz przepiękny zamek na wyspie!
Kolejną propozycją na spędzenie ciekawego weekendu jest Jezioro Góreckie oraz umiejscowiony na jego środku malowniczy zamek. Droga dojazdowa nie jest skomplikowana. Z Chojnowa w kierunku Głogowa następnie obieramy kierunek na Leszno. Stąd jedziemy do Kościana. Ostatnim etapem podróży jest miejscowość Stęszew. Ze Stęszewa i Mosiny nad jezioro prowadzi szlak niebieski. Podróżujący samochodem powinni wiedzieć, że w Parku Narodowym zatrzymywać się można tylko na wyznaczonych parkingach (strzeżonych), które kosztują 5zł. Parkowanie w innym miejscu grozi mandatem.
20 luty 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Zamek w Żmigrodzie miejsce ciekawe i tajemnicze.

Kolejną propozycją na spędzenie tajemniczego weekendu jest zamek w Żmigrodzie. Trasa dojazdowa do miejsca naszej podróży nie jest jakoś szczególnie skomplikowana. Wyruszamy w kierunku Lubina, dalej jedziemy na Ścinawę i Wińsko. Na trasie zobaczymy dość spory drogowskaz z kierunkiem na Żmigród. Obieramy właśnie tą trasę.

19 styczeń 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 5
Ruiny zamku w Bardzie Śląskim
Bardo Śląskie położone jest 10 km na północ od Kłodzka, przy trasie nr 8 prowadzącej do Wrocławia. Ruina zamku znajduje się w niewielkiej odległości od stacji kolejowej Bardo Śl. Główne, na wzgórzu zwanym Górą Kalwarią. Kiedy już dojedziemy na miejsce najlepiej rozpocząć przygodę w okolicy budynku dworcowego. Tutaj należy poszukać wzrokiem monumentalnego krzyża, stojącego wysoko na urwisku skalnym i skierować się w tamtą stronę. Kilkaset metrów dalej zaczyna się niebieski szlak turystyczny, prowadzący malowniczym wąwozem, gdzie poprowadzono drogę krzyżową z zabytkowymi kapliczkami.
18 styczeń 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Dinopark w Szklarskiej Porębie - nawet zimą nie zabraknie atrakcji.
Dinopark znajduje się w Szklarskiej Porębie jest miejscem niespotykanym. Zarówno latem jak i zimą prezentuje swoje walory. Poza tym, dzięki pomysłowości właścicieli nawet jak zapada zmrok park nie jest zamykany. Wtedy to uczestnicy otrzymują pochodnie i przy blasku ognia oglądają niezwykłe okazy dinozaurów usytuowanych w parku.
O każdej porze roku – latem czy zimą – warto się wybrać do jednej z ciekawszych atrakcji Szklarskiej Poręby – Dinoparku z epoki jurajskich olbrzymów
17 styczeń 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 3
Czeskie Hejnice to następna propozycja na znakomity weekend.
Hejnice oddalone są od Chojnowa zaledwie 112 kilometrów. Cała trasa dojazdowa zajmie nam około godziny i czterdziestu minut. Trasa nie jest skomplikowana. Początkowo obieramy kierunek na Zgorzelec (najlepiej wybrać się autostradą A4). Mijając Zgorzelec wybieramy drogę do granicy, którą przekraczamy w miejscowości Zawidów. Stąd udajmy się do miejscowości Frýdland, a następnie do Hejnic. Życzymy udanej zabawy i mile spędzonego czasu.
16 styczeń 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Osada przy Farmie 69 - rzadko spotykane miejsce
Przy drodze z Jeleniej Góry do Kopańca, mijając Gospodarstwo Agroturystyczne Farma69 napotykamy ciekawą Osadę. Wciąż wznoszona drewniana zabudowa, ogrodzona plecionym płotem przypomina sioła sprzed kilkuset lat, bądź te jeszcze niedawne na wschodniej rubieży Europy.
13 styczeń 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Neogotycki Zamek Hohenzollernów w Kamieńcu Ząbkowickim
Kamieniec Ząbkowicki to całkiem spora wieś u podnóża Gór Bardzkich, posiadająca własną stację PKP, na której zatrzymują się pociągi pospieszne. Krzyżują się tutaj linie kolejowe Wrocław - Międzylesie/Praga oraz Kraków - Jelenia Góra. Z dworca około 30 minut marszu w kierunku południowym (niebieski szlak). Do wsi docierają autobusy PKS i prywatne busy kursujące na trasie Ząbkowice - Kamieniec - Złoty Stok z przystankiem nieopodal zabytku. Pod zamkiem, za kolorowym gimnazjum płatny parking.
12 styczeń 2012, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Jizerskohorské bučiny - Narodowy Rezerwat Przyrody na terenie CzechJizerskohorské bučiny czestkim Narodowym Rezerwatem Przyrody. Szczególnie polecamy to miejsce, jako warte uwagi. Jest to olbrzymi obszar porośnięty drzewami bukowymi. Otaczające nas widoki są piękne i niepowtarzalne. Serdecznie polecamy wyjazd do Narodowego Rezerwatu Przyrody.
11 styczeń 2012, Maciek,
Osada Peklo w Górach Izerskich to miejsce warte naszej uwagi

W niezwykle malowniczej części Gór Izerskich, w gminie Lázně Libverda, leży zapomniana przez ludzi osada Peklo, położona w dolinie o kształcie podkowy.Blisko stąd do takich atrakcyjnych miejsc jak Obří sud, Hejnice, czy Lázně Libverda, niemniej jednak mało turystów tutaj zagląda. Z najstarszych źródeł pisanych można dowiedzieć się, że istniał tutaj dwór, w którym swoje powinności odpracowywali mieszkańcy okolicznych wsi, a także z Hejnic.