Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

SP4news: Co słychać w Szkole Podstawowej nr 4?

Autor Szkoła Podstawowa nr 4
Data utworzenia: 27 styczeń 2020, 11:52


SP4news: Co słychać w Szkole Podstawowej nr 4?

Sportowcy z SP4 górą! Wygrany turniej piłkarski w Czechach!

Klasy sportowe SP4 mogą pochwalić się już niejednym sukcesem. Co turniej zbierają laury, tworząc tym samym niezmierzoną konkurencję dla drużyn z naszego regionu, ale nie tylko… Reprezentanci SP4 nie pozostawili cienia nadziei na wygraną również czeskim drużynom piłkarskim, w Turnieju Halowym, który odbył się u naszych sąsiadów i partnerów zarazem- Czechów z Mnichovo Hradiste. Pełna energii drużyna w składzie:Krystian Sarapata, Szymon Tomaszewski, Filip Jurasik,Adrian Gałązka, Mateusz Czasławski, Marcel Potoczniak, Jakub Wolski,Filip Gac,Dawid Jóźwiak,Kacper Chudzik, pod czujnym okiem trenera p. Chrystiana Serkiesa wyruszyła w podróż, by zmierzyć się w piłkarskim boju na czeskiej ziemi. Nasi zawodnicy rozegrali 8 meczów, grając w systemie „każdy z każdym”, raz po raz pokonując kolejne drużyny. Efekt końcowy napawa nas dumą i radością- reprezentanci SP4 zwyciężyli podczas ośmiu piłkarskich starć, tym samym wygrywając cały turniej! Dodatkowo nagroda króla strzelców trafiła do jednego z naszych zawodników- Krystiana Sarapaty! W tym dniu chłopców poza trenerem, zagrzewali do walki wierni kibice ich piłkarskich talentów- wspaniali rodzice, którzy przemierzyli kilometry, by być w tych ważnych chwilach ze swoimi dziećmi. Wielkie gratulacje należą się wszystkim! Po turnieju nasi zawodnicy zostali zaproszeni na oficjalny obiad z burmistrzem Mnichovo Hradiste, gdzie również otrzymali upominki, pamiątki związane z miastem partnerskim i regionem. Współpraca miast na szóstkę z plusem!

Jak miło i pożytecznie spędzić czas, czyli o wyjeździe klas sportowych słów kilka!

Wszystkim dobrze znane jest przysłowie mówiące o tym, że to właśnie trening czyni mistrza, co niewątpliwie jest prawdą. Sukcesy osiągane przez uczniów klas sportowych z SP4 są wynikiem ciężkich treningów, ćwiczeń, systematyczności, wytrwałości w działaniu oraz ich talentu. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym, nasi uczniowie wraz z nauczycielami wychowania fizycznego styczniowy tydzień spędzili na zielonej szkole z zajęciami sportowymi w nadmorskim mieście Rewalu. Trzy razy dziennie odbywał się solidny trening. Uczniowie mieli do dyspozycji halę sportową i boisko ze sztuczną nawierzchnią, nie obyło się także bez zajęć biegowych na plaży, wyciszającej jogi oraz napełniającego energią aerobicu. Miejsce pobytu również nie było przypadkowe. W zamieszkiwanym przez sportowców z Chojnowa Ośrodku Wypoczynkowym Adria, młodzież miała możliwość w wolnej chwili skorzystać ze sztucznego boiska, by pograć w piłkę nożną lub zaczerpnąć trochę radości z gry w Teqball. Nasze drużyny nie mogły przepuścić okazji, by zmierzyć się z rówieśnikami nadmorskiego regionu. Reprezentanci SP4 pokonali zawodników Bałtyku Gdynia, podczas dwóch sparingów, co przypieczętowało ich ciężką treningową pracę. Za udany pobyt „czwórkowa” delegacja dziękuje Ośrodkowi Wypoczynkowemu Adria, zaś za bezpieczny dojazd Firmie AW Transport z Chojnowa!

W karnawale to są bale!

Karnawał to niezwykle kolorowy, taneczny i radosny czas! Wraz z początkiem nowego roku idziemy przed siebie tanecznym krokiem w rytmach brazylijskiej samby! Najmłodsze klasy SP4 pokazały, jak należy się bawić w karnawale. Ciężko było rozpoznać któż to taki zmierza na czwórkowy bal, a to za sprawą pięknych przebrań naszych uczniów. Kreatywność dzieciaków i ich rodziców, którzy zaangażowali się w przygotowanie strojów, była widoczna na każdym kroku. Czwórkę odwiedzili królowe, księżniczki, superbohaterowie, tancerki, Indianie, czarownice, kowboje, bajkowe zwierzaki i wiele wiele innych. Dzieci brały udział w licznych zabawach, które stanowiły przerwy podczas tańców przy muzyce granej na żywo. Lista przebojów z ostatniego roku podbiła serca naszych dzieciaków, ale nie obyło się także bez tradycyjnych „kaczuch” oraz „macareny”, bo przecież tylko w karnawale są takie bale!

Z multimediami za pan brat!

Chemia i matematyka, cóż mogą mieć wspólnego z multimediami? Pozornie niewiele, otóż nic bardziej mylnego! W naszej szkole odbyło się spotkanie sieci szkół działających w ramach projektu „Aktywna tablica”, podczas którego panie Małgorzata Potaczała i Violetta Gachowska udowodniły, że stosowanie multimediów w nauczaniu wymienionych wyżej przedmiotów jest jak najbardziej trafnym zabiegiem. Podczas pierwszej części spotkania przybyli mieli okazję uczestniczyć w otwartej lekcji chemii. Uczniowie wcielili się w rolę prawdziwych chemików, przeprowadzających eksperyment, po czym podejmowali wnioski ilustrowane właśnie multimedialną tabelą rozpuszczalności. Następnie omówiono zastosowanie tablic multimedialnych w chemii. Druga część spotkania polegała na szkoleniu prezentującym narzędzia aplikacji GeoGebra i ich wykorzystanie podczas lekcji matematyki. Podjęte działania i prezentacje są najlepszym dowodem na to, że stosowanie multimediów istotnie wzbogaca tok lekcji, tym bardziej iż są one nieodłącznym elementem świata teraźniejszej młodzieży i dzieci.