Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Nocne patrole Policji i Straży Granicznej

Autor admin
Data utworzenia: 24 grudzień 2020, 11:15 Wszystkich komentarzy: 1


Nocne patrole Policji i Straży Granicznej

Zatrzymanie na gorącym uczynku kilku sprawców przestępstw oraz odzyskanie utraconego pojazdu - to efekt nocnych patroli Policji i Straży Granicznej. Działania prewencyjne ukierunkowane na zwalczaniu przestępczości są prowadzone w Legnicy i na terenie powiatu legnickiego.

Patrole piesze, mundurowi w radiowozach oznakowanych oraz cywilnych przeprowadzili wzmożone kontrole pojazdów oraz osób przemieszczających się. Funkcjonariusze na wszystkich trasach wylotowych z Legnicy zatrzymywali i skrupulatnie sprawdzali samochody, którymi najczęściej interesują się przestępcy.

Podczas działań kryminalni ujawnili utracony w wyniku kradzieży z włamaniem samochód marki Fiat Punto. Po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji oraz zabezpieczeniu śladów pojazd przekazano prawowitemu właścicielowi. Podczas działań dokonywano również kontroli miejsc szczególnie zagrożonych kradzieżami i włamaniami tj. niestrzeżone parkingi oraz obiekty handlowe. W efekcie policjanci zatrzymali kilku sprawców przestępstw, z którymi dzisiaj będą wykonywane czynności. Jednemu z nich grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności za włamanie do mieszkania, skąd dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 20 tys. złotych.

- Funkcjonariusze nie byli również pobłażliwi wobec osób, które nie stosowały się do obowiązujących obostrzeń związanych ze stanem epidemii - dodaje podkom. Jagoda Ekiert - Ta noc była spokojna. I takich właśnie funkcjonariuszom oraz wszystkim mieszkańcom Legnicy i powiatu legnicki życzymy w rozpoczynającym się okresie świąteczno-noworocznym.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Nam nadzieję że takie patrole to będzie codzienność, zwłaszcza po godzinie 1 w nocy.
Może obcokrajowcy pozostaną się rozwalać gratem po okolicznych wioskach
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.