Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

III miejsce w Polsce dla Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

Autor Gim2
Data utworzenia: 25 czerwiec 2012, 15:13 Wszystkich komentarzy: 0


III miejsce w Polsce dla Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

14 VI 2012 r. w Warszawie obyła się gala konkursowa, podczas której ogłoszono zwycięzców konkursu na reportaż z działań w projekcie „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”. Celem projektu zorganizowanego przez Polska zieloną Sieć było wskazanie, że odpowiedzialna produkcja i konsumpcja wyrobów pochodzących z lasu, takich jak meble, pokrycia podłogowe, okna i papier jest konieczna dla zachowania zasobów leśnych dla obecnych i przyszłych pokoleń. Projekt jest częścią kampanii europejskiej.

Do Warszawy pojechali autorzy reportażu pt. „Magiczny bilet”, który został uznany za najlepszy na Dolnym Śląsku, Martyna Duda, Pamela Pokładowska, Ewelina Psiuch, Bartosz Gajda, Kacper Majoch, Adam Kopeć wraz ze szkolnym koordynatorem działań ekologicznych panią Małgorzatą Potaczałą. W Warszawie spotkali się z przedstawicielami 10. szkół finalistów konkursu z całej Polski. Galę ogłoszenia wyników konkursu uświetnił Robert Cyglicki prowadzący kampanię leśną w Greenpeace Poland , który opowiedział o działaniach Greenpeace w Polsce ina świecie na rzecz lasów.

Na etapie ogólnopolskim zwycięzcami zostali:

miejsce I - Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół w Kwilczu
miejsce II - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Włodawie
miejsce III - Gimnazjum Nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie

W uzasadnieniu jury czytamy:

Miejsce III dla Gimnazjum nr 2 w Chojnowie przyznano za bardzo dobre techniczne wykonanie oraz pomysłowość w fabule prezentacji działań. Szkoła zaplanowała po kolei swoje działania oraz zaangażowała społeczność szkolną w tematykę odpowiedzialnej gospodarki leśnej.

Nagrody wręczali Magdalena Noszczyk z Polskiej Zielonej Sieci i Robert Cyglicki z Greenpeace Poland.

Zwycięski filmik:




Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.