Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Strzelcy z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej pobiegli

Autor Chojnowska Drużyna Strzelecka
Data utworzenia: 07 marzec 2022, 11:00 Wszystkich komentarzy: 0


Strzelcy z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej pobiegli

W niedzielę 6 marca odbyła się kolejna edycja największego Biegu pamięci w Polsce „Tropem Wilczym”. W Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Polkowicach pobiegli także Strzelcy z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej.

Organizatorem było Stowarzyszenie Patriotyczne w Polkowicach. Bieg poprowadzono trasą wytyczoną w lasach – start i meta usytuowano na terenach Polankowego Centrum Piknikowego.

Strzelcy z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych poległych w walce i zamordowanych w katowniach NKWD biorąc udział w X edycji Biegu Tropem Wilczym po raz 6 zorganizowanym w Polkowicach.

O godzinie 12:00 na starcie stanęła Chojnowska Drużyna Strzelecka, wśród której była także kadra.

Organizatorzy zapewnili pomiar czasu ale przekonywali, że Bieg był czymś więcej niż zmaganiami sportowymi. Nie jest to impreza sensu stricte sportowa – mogliśmy przeczytać na plakatach wywieszonych na terenie Biegu. – Nie organizujemy tego wydarzenia dla zysku ani własnej satysfakcji. Zorganizowanie „Biegu Tropem Wilczym” jest wyrazem naszej pamięci i czci. Oddaniem hołdu tym wszystkim, którzy mieli odwagę przeciwstawić się agresorowi jakim była Rosja Sowiecka i jej komunistycznym zwolennikom, zdrajcom Rzeczypospolitej, którzy ramię w ramię z okupantem, w imię ideologii komunistycznej, prześladowali i mordowali wszystkich tych co byli wierni Wolnej Polsce, a których historia dzisiaj nazwała Żołnierzami Wyklętymi.

Przed startem, minutą ciszy uczczono ofiary wojny toczącej się na Ukrainie.

Każdy uczestnik otrzymywał po przekroczeniu linii mety pamiątkowy medal. Na zawodników, na mecie czekała też gorąca herbata i pyszny żurek oraz możliwość ogrzania się przy ognisku.

Polkowicom nie można odmówić rewelacyjnej atmosfery. Podczas Biegu Tropem Wilczym wszystkim uczestnikom dopisywał humor. Zawodnicy biegli całymi rodzinami albo ze znajomymi lub pieskami, a wystartowali równo w południe na dystansie 1963 m. Był to bieg "Honorowy" na upamiętnienie daty śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych - Józefa Franczaka ps. Lalek.

Wszyscy Strzelcy z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej bez problemów dobiegli do mety.

Jeżeli interesuje cię przygoda, poznawanie nowych i rozwijanie swoich umiejętności, ciekawe znajomości oraz uczestnictwo w różnych proobronnych inicjatywach to przyjdź na nasze zbiórki, które odbywają się w każdy piątek o godzinie 19:00 w Siedzibie Strzeleckiej mieszczącej się w przyziemiu Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Poźniaków 2, wejście od strony parku. (Bramka wejściowa przy plebani i dalej w kierunku szkoły).

Przyjdź, zobacz i sam oceń czy to jest dla Ciebie.

Każdy może zostać do nas przyjęty, lecz nie każdy może wśród nas pozostać. - Józef Piłsudski o przynależności do Związku Strzeleckiego.

Starszy chorąży ZS Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej

Mirosław JadachKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.