Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

W weekend cofamy zegarki – zmiana czasu na zimowy!

Autor admin
Data utworzenia: 26 październik 2012, 08:41 Wszystkich komentarzy: 2


W weekend cofamy zegarki – zmiana czasu na zimowy!

W najbliższy weekend, z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy. 28 października obudzimy się z godziną nadwyżki. O godzinie 3.00 cofniemy wskazówki zegarów na godzinę 2.00. Czas letni wróci 31 marca 2013 roku.

Zmiana czasu ma na celu efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego, co przekłada się bezpośrednio na oszczędność energii. W Polsce wskazówki przesuwaliśmy w okresie międzywojennym, później w latach 1957-64, a następnie od 1977 roku. Do 1980 roku daty wprowadzenia i odwołania czasu letniego w Polsce ogłaszane były w Monitorze Polskim. Od 1981 roku czas letni wprowadzano w ostatnią niedzielę marca, a odwoływano w ostatnią niedzielę września, w roku 1996 rozpoczęto odwoływanie czasu letniego w ostatnią niedzielę października.

Od 2000 roku w całej Unii Europejski czas letni zaczyna się w ostatnią niedzielę marca, a kończy w ostatnią niedzielę października.

Zmiana czasu wciąż wywołuje wiele kontrowersji. Jako minusy tego posunięcia wymienia się m.in. fakt, że szybciej zaczyna robić się ciemno – po wyjściu z pracy zastanie nas zmrok, postoje pociągów pociągną dodatkowe koszty. Plusem jest na pewno jednorazowa możliwość pospania dłużej…

Czy zmiana czasu jest faktycznie niezbędna?


źródło: halloween.friko.netKomentarze

Ja plusów zmiany czasu nigdy jakoś nie odczułem
zgłoś komentarz
a minusem jest to,że jak ktoś pracuje w nocy,to zostanie godz.dłużej.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.