Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Konkurs „Bezpieczna droga do przedszkola” z KP Chojnów – czekają nagrody!

Autor admin
Data utworzenia: 29 październik 2012, 13:33 Wszystkich komentarzy: 1


Konkurs „Bezpieczna droga do przedszkola” z KP Chojnów – czekają nagrody!

Przedszkole nr 1 w Chojnowie, KP Chojnów wraz z Portalem CHOJNOW.PL organizuje konkurs „Bezpieczna droga do przedszkola”. W związku z nim w ostatni czwartek – 25 października br. – na komisariacie policji odbyło się spotkanie przedszkolaków z mundurowymi, podczas której najmłodsi mieszkańcy Chojnowa i okolic poznali sposoby na bezpieczne poruszanie się po drodze, nie tylko do przedszkola.

W trakcie spotkania przedszkolaki z rąk policjantów otrzymały legitymacje, gry planszowe, maskotki z Klubu Pancernika oraz słodycze – fundatorem upominków była Inspekcja Transportu Samochodowego, Europejskie Centrum Odszkodowań oraz nasz Portal.


Najmłodsi z reguły poruszają się z rodzicami, opiekunami bądź wychowawcami z przedszkola. Od czasu do czasu zdarza im się jednak wyjść z w pojedynkę, bądź z rówieśnikami. Czeka na nich wówczas wiele niebezpieczeństw – groźny pies sąsiada, nieuważni kierowcy, nieznajomi z przysłowiowym cukierkiem. Policjanci udzielili dzieciom cennych rad jak poruszać się po jezdni oraz jak unikać stresujących oraz groźnych sytuacji podczas wykonywania codziennych czynnościach.


Czwartkowe spotkanie to również odwiedziny gościa specjalnego. Na komisariat wraz z mamą przybyłą Jagoda Prusik, młoda chojnowianka mocno doświadczona przez los cierpiąca na dziecięce porażenie mózgowe. Zapewne wszyscy pamiętają o „zakrętkowej akcji”, o której wielokrotnie pisaliśmy na łamach Portalu CHOJNOW.PL – poprzez zebranie, a potem przekazanie nakrętek od napojów każdy może dołożyć swoją cegiełkę by pomóc potrzebującej Jagodzie. Akcja wciąż trwa – nowy punkt zbiorczy znajduje się w Przedszkolu nr 1 w Chojnowie przy ul. Wojska Polskiego – zapraszamy!


Jak wspomnieliśmy na początku – spotkanie było okazją do organizacji konkursu plastycznego „Bezpieczna droga do przedszkola”. Zadanie jakie czeka na przedszkolaków to stworzenie pracy obrazującej czwartkowe spotkanie.


Zdjęcia prac przedszkolaków już niebawem pojawią się na Portalu CHOJNOW.PL. Do końca listopada każdy zainteresowany będzie mógł oddać głos na swojego faworyta. Prace, które otrzymają największą ilość głosów zostaną nagrodzone przez organizatorów – laureatów, którym wręczone zostaną nagrody poznamy 6 grudnia 2012 r.
Komentarze

fajnie, że nakrętki są zbierane na konkretna osobę i to do tego chojnowiankę. Sam nazbieram i zaniosę.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.