Juniorzy na starcie zremisowali z Górnikiem Złotoryja!

Data utworzenia: 05 wrzesień 2013, 08:49 Wszystkich komentarzy: 0

Wczoraj po raz pierwszy na murawie w meczu ligowym pojawili się juniorzy KS Chojnowianka. Rywalem była ekipa Górnika Złotoryja. Mecze pomiędzy tymi drużynami od zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Nasza drużyna przystąpiła do tego spotkania bardzo zmotywowana pod przewodnictwem nowego trenera - Mariusza Marciniaka.

Debiut w pełni się udał, gdyż chojnowscy juniorzy zremisowali 2:2. W pierwszej odsłonie meczu nasi juniorzy młodsi mieli sporo problemów z rywalem. Należy pochwalić naszego bramkarza – Pawła Sokołowskiego za bardzo dobrą dyspozycję tego dnia. Młodzi adepci futbolu z naszego miasta uzyskali prowadzenie jeszcze przed upływem 45 minut gry. Po dobrym dośrodkowaniu Michała Pisarskiego z rzutu wolnego Sebastian Iwaniak nie miał najmniejszego problemu z pokonaniem goalkeepera zespołu ze Złotoryi.

Druga połowa nie rozpoczęła się obiecująco dla naszych, straciliśmy bramkę po dobrej akcji rywala. Górnik naciskał i uzyskał sporą przewagę w meczu strzelając drugiego gola. Chojnowianie nie oddali jednak pola gry i walczyli do końca. Taka gra opłaciła się, gdyż po faulu na naszym zawodniku rzut wolny wykorzystał Sebastian Iwaniak, który pewnym strzałem w okienko bramki zaskoczył rywali.

Mecz stał na dobrym poziomie, Górnik nie mógł sobie poradzić z naszym bramkarzem dzięki czemu udało się wywalczyć remis. Obie ekipy walczyły o pierwsze punkty w rozgrywkach ligowych. Ciekawostką jest, że strzelec obu goli dla Chojnowa – Sebastian Iwaniak został wypożyczony na cały sezon do naszego klubu. Już po pierwszych minutach gry trener był pewny, że była to słuszna decyzja.

Skład KS Chojnowianka: Paweł Sokołowski (kapitan), Sebastian Iwaniak, Szymon Saja, Marek Kuks, Kamil Dziędzielewicz, Paweł Bencal, Marcin Zazulczak, Jakub Plizga, Wojciech Kondziołka, Michał Pisarski, Łukasz Kindel, Patryk Niwiński.

W najbliższą sobotę pierwsze spotkania ligowe rozegrają młodziki oraz trampkarze. Obie ekipy poprowadzi nowy szkoleniowiec Dariusz Janiak, który zastąpił Piotra Seheniewicza oraz Stefana Stala. Jak poradzą sobie nasze grupy młodzieżowe pozostaje nadal niewiadomą. Niezwykle ciekawa jest sytuacja młodzików, którzy w poprzedniej rundzie zajęli doskonałe trzecie miejsce na rozgrywek. Czy uda się powtórzyć ten sukces? – czas pokaże. O wszystkich wynikach będziemy informowali na łamach portalu.